VDU bendruomenės nariai – Lygybės ir įvairovės apdovanojimų nominantai

Šiemet jau šeštąjį kartą vyksiančiuose Nacionaliniuose lygybės ir įvairovės apdovanojimuose bus pagerbti labiausiai šioje srityje 2018 metais nusipelnę asmenys ir iniciatyvos. Tarp šių žmogaus teisių „Oskarų“ nominantų – ir VDU bendruomenės atstovai.

„Metų proveržio“ kategorijoje už aktyvias organizacines pastangas rengiant 2018 m. gruodžio 10 dieną įvykusį pirmąjį Nacionalinį žmogaus teisių forumą nominuota VDU Socialinių mokslų fakulteto Sociologijos katedros vedėja, sociologė, religijotyrininkė, Atviros Lietuvos fondo valdybos pirmininkė prof. dr. Milda Ališauskienė. Forume visuomenė diskutavo apie žmogaus teises ir tai, ką galime padaryti, kad Lietuvoje būtų gera gyventi visų tautybių, rasių, tikėjimų, lyčių žmonėms. VDU profesorės Mildos Ališauskienės pastangų dėka, renginys sutelkė valstybines, nevyriausybines ir verslo organizacijas bei tarptautinę bendruomenę, jį aplankė daugiau nei 500 dalyvių.

Toje pačioje „Metų proveržio“ kategorijoje nominuota ir „Įvairovės chartija“, kurios vienas iš narių – VDU Demografinių tyrimų centro ir Lietuvos socialinių tyrimų centro Etninių tyrimų instituto mokslo darbuotojas, nevyriausybinės organizacijos „Diversity Development Group“ vadovas, migracijos ekspertas dr. Karolis Žibas. „Įvairovės chartija“ yra iniciatyva, jungianti organizacijas, kurios įsipareigoja užtikrinti lygias galimybes darbo vietoje, stiprinti įvairovės valdymą ir kurti draugišką bei įtraukią darbo aplinką. Lietuvos chartiją 2018 m. įsteigė „Diversity Development Group“ ir SOPA, ją pasirašė beveik 30 organizacijų.

„Religijų ir įsitikinimų įvairovės“ kategorijoje už kultūrinio paveldo atgaivinimą, prisidedant prie religinės įvairovės skatinimo, nominuotas VDU absolventas, istorijos mokytojas, Raseinių turizmo ir verslo informacijos  centro „Atrask Raseinius“ vadovas Arnas Zmitra. 2018 m. A. Zmitra inicijavo Raseinių stačiatikių Švč. Trejybės cerkvės sutvarkymą, rūpinosi bokšto pritaikymu lankytojams ir jo atvėrimu visuomenei. Raseinių stačiatikių bendruomenė yra puikus pavyzdys, kaip religijos gali sugyventi po vienu stogu. Okupacinei valdžiai nugriovus Raseinių liuteronų kirchę (vok. bažnyčia), bendruomenė prisiglaudė cerkvėje, tapusioje bene vienintele Lietuvoje, kurioje meldžiasi dvi konfesijos.

Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų statulėlės bus įteiktos aštuoniose kategorijose, t.y. lyčių lygybės, įveiktos kliūties, Vaivorykštės (LGBT* lygiateisiškumo), atviros visuomenės, amžiaus, tautų dialogo, religijų ir įsitikinimų įvairovės, metų proveržio srityse.

Iki kovo 25 d. kviečiame palaikyti VDU bendruomenės atstovus bei jų iniciatyvas ir atiduoti savo balsą Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos interneto svetainėje.

Nugalėtojai paaiškės kovo 28 d. iškilmingos ceremonijos Valdovų rūmuose metu. Laureatai išrenkami visuomenės balsus sudėjus su ekspertų komisijos vertinimu.

Nacionalinius lygybės ir įvairovės apdovanojimus 2018 m. organizuoja Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su Nacionaliniu lygybės ir įvairovės forumu.