VDU bendruomenė pagerbė universiteto sportininkus

536

2017/2018 mokslo metus vainikavo iškilmingas renginys – už sporto pasiekimus buvo apdovanoti Vytauto Didžiojo universitetui Lietuvos ir užsienio čempionatuose bei turnyruose atstovavę sportininkai.

Birželio 13 dieną S. ir S. Lozoraičių muziejuje (VDU Rektorate) vyko neeilinė sportininkų pagerbimo ceremonija. Į muziejuje esančią VDU istorijos menę susirinko būrys akademinės bendruomenės narių: po rektorato posėdžio į salę buvo pakviestas VDU Tarybos pirmininkas Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus, VDU Rektorius prof. Juozas Augutis, VDU Sporto centro vadovas Vladas Juknevičius, studentų sporto komandų treneriai, sportininkai ir juos atlydėję artimieji bei draugai.

Ceremonijos pradžioje renginio vedėja, VDU menų centro vadovė Rita Bieliauskaitė pristatė šiais mokslo metais iškovotus titulus. 2017/2018 m. sezono metu universitetui atstovaujantys sportininkai buvo apdovanoti 33 kartus: 17 kartų jų kaklus puošė aukso, 9 – sidabro ir 7 kartus – bronzos medaliai.

Pasididžiavimo aurą dar labiau sustiprino ilgamečio VDU globėjo Jo Ekscelencijos Prezidento Valdo Adamkaus sveikinimo žodis. Jaunystėje aktyviai sportavęs, įvairiuose sporto renginiuose bei sporto klubų steigimo procesuose JAV, Vokietijoje dalyvavęs Prezidentas kreipėsi į ceremonijos dalyvius su ypatinga pagarba ir jautrumu. Nenustoti tobulėti, garsinti universitetą, didžiuotis ir palaikyti vieni kitus – tai, kas buvo palinkėta susirinkusiems.

Rektorius prof. Juozas Augutis neslėpė pasididžiavimo sportininkais ir, pabaigęs savo kalbą padėka, pradėjo pagrindinę renginio dalį – apdovanojimų įteikimą. Pirmiausia iš Prezidento ir Rektoriaus rankų apdovanojimus atsiimti buvo pakviesti lengvosios atletikos atstovai, vėliau – krepšinininkai, tinklinio, futbolo žaidėjai, VDU palaikymo šokėjos, dziudo ir sambo kovotojos, galiausiai – stalo teniso ir badmintono žaidėjai.

Komandų treneriams ir sporto centro vadovui buvo įteiktos Lietuvos Respublikos vėliavos. Atsiimdami universiteto padėkas ir Prezidento Valdo Adamkaus knygas sportininkai ir treneriai neslėpė jaudulio. Ypatingą dovaną Prezidentui Valdui Adamkui ir rektoriui Juozui Augučiui įteikė ir  padėkos žodį už VDU Sporto centrą tarė krepšinio komandos kapitonas Dominykas Domarkas. Prezidento ir rektoriaus rankose atsidūrė vardiniai VDU krepšinio komandos marškinėliai.

Pagerbimo ceremonijoje dalyvavo didžioji dalis VDU sportininkų. Sportininkai dalinosi mintimis, jog tai didelė vieninga šeima – kuri, atstovaudama Vytauto Didžiojo universitetui, yra lyg kumštis. Ceremonija pasibaigė bendra renginio dalyvių nuotrauka, sportininkai ir kiti susirinkusieji pasidalino mintimis apie sporto reikšmę žmogaus gyvenime, rektorius pakomentavo aukštųjų mokyklų vaidmenį propaguojant fizinį aktyvumą Lietuvoje.

Sportas yra tai, kas suteikia žmogui pasitikėjimo savimi, savarankiškumo, ryžto ir daug kitų svarbių savybių, kurios vėliau pasitarnauja daugelyje situacijų bet kurio žmogaus gyvenime – tokią mintį išsakė didžioji dalis pagerbimo ceremonijoje dalyvavusių VDU bendruomenės narių, su kuria bus pasitinkami nauji, iššūkių kupini mokslo metai.

Autorė: Indrė Puzinaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.