VDU bendruomenė neteko prof. Jono Juraičio

Vytauto Didžiojo universiteto bendruomenė liūdi netekusi iškilaus profesoriaus kunigo Jono Juraičio, 1996–2000 m. buvusio universiteto senatoriumi. Sulaukęs auksinio kunigystės jubiliejaus, kunigas išėjo Anapilin spalio 30 dieną.

Kunigas J. Juraitis gimė 1926 metų gegužės 12 dieną Alvito parapijoje, Vilkaviškio apskrityje. Baigęs mokyklą, įstojo į Vilkaviškio kunigų seminariją. Likimo nublokštas į Vakarus, bestudijuodamas Romoje, J. Juraitis baigė seminarijos mokslus ir 1950 metais gavo kunigystės šventimus.

Persikėlęs į Šveicariją, kunigas pradėjo dirbti pastoracinį darbą: 40 metų dėstė Wallis kantono kunigų seminarijoje ir tenykštėje mokykloje bei tiek pat metų buvo Šveicarijos Lietuvių dvasios tėvu, nuolat bendradarbiavo regiono spaudoje.

Atvykęs į Lietuvą, J. Juraitis aktyviai dalyvavo tiek tikinčiųjų, tiek akademinės bendruomenės veikloje: profesoriavo Vytauto Didžiojo universitete, dirbo Vilniaus šv. Juozapo, Vilkaviškio vyskupijos palaimintojo Jurgio Matulaičio bei Kauno kunigų seminarijose. Profesorius J. Juraitis buvo išrinktas VDU senatoriumi, Katalikų teologijos fakulteto Tarybos nariu bei to paties fakulteto Doktorantūros komiteto pirmininku. Čia kunigui suteiktas habilituoto daktaro vardas.

J. Juraitis buvo iškilus profesorius, gerbiamas ir vertinamas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Nors jis visada buvo itin jautrus kitų žmonių problemoms ir stengėsi nuolat padėti materialiai, pats išliko kuklus, nemėgo būti dėmesio centre.

Už nuopelnus J. Juraitis 2003 m. birželio 25 d. Valstybės dienos (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) proga Lietuvos respublikos prezidento dekretu buvo apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino Riterio kryžiumi.

Kunigas Jonas Juraitis bus laidojamas lapkričio 3 d. Šveicarijoje.

Vytauto Didžiojo universitetas liūdi netekęs savo bendruomenės nario ir reiškia gilią užuojautą artimiesiems.