VDU bendradarbiaus su Lietuvos policijos mokykla

5653

Vasario 25 d., trečiadienį, VDU Teisės fakultetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos policijos mokykla.

Sutartimi, kurią pasirašė fakulteto dekanė prof. dr. Julija Kiršienė ir mokyklos viršininkas Algirdas Kaminskas, įtvirtintas abiejų pusių siekis bendradarbiauti teisiniais, mokymo ir kitais klausimais – dalyvauti šių mokymo įstaigų konferencijose, seminaruose, diskusijose, padėti organizuoti darbuotojų teisinės kvalifikacijos kėlimą ir t. t.

Pasak dekanės, bendradarbiavimo galimybių yra daug – pavyzdžiui, leisti bendras metodines priemones studentams ar kursantams, rengti naujus mokslinius straipsnius.

Lietuvos policijos mokyklos viršininkas taip pat neabejoja, kad bendradarbiavimo sutartis atvers daug naujų galimybių. „Nors mokykla gyvuoja jau 20 metų, tačiau tikrai turime ko pasimokyti iš jūsų, pasisemti naujų idėjų, gerosios patirties. Juk VDU ne tik vienas geriausių universitetų mūsų šalyje, tačiau yra gerai žinomas ir pasaulyje“, – sakė A. Kaminskas.

VDU Teisės fakulteto prodekanas Mindaugas Bilius užsiminė, kad kasmet 15-16 fakulteto studentų mokomąją praktiką atlieka policijos įstaigose, o panašus skaičius fakulteto absolventų, įgiję teisininko išsilavinimą, nusprendžia tęsti mokslus ir pasirenka policininko profesiją. „Mūsų studentai eina mokytis pas jus, todėl mes galim drąsiai jau esamus pareigūnus kviesti tęsti mokslus ir įgyti magistro kvalifikacinį laipsnį“, – akcentavo M. Bilius.

Pokalbyje po sutarties pasirašymo ypač akcentuota, kad universitetas gali padėti policininkams ir teisininkams įveikti stresą, priklausomybę ir kitas dažnas psichologines problemas – pavyzdžiui, VDU Teisės fakultete vizituojantis profesorius iš JAV rengia paskaitas apie teisinių veiksmų psichologinius aspektus, pasakoja apie kūno kalbos vertinimą ir t. t.

„Dirbantys šį darbą turėtų skirti ypatingą dėmesį psichologijai. Jie patys turi išmanyti daugiau, ne tik todėl, kad daug dirba su žmonėmis, turi mokėti spręsti konfliktus ar vesti derybas, bet ir tam, kad susitvarkytų su savimi, nes dirba įtampos sąlygomis. Psichologai ateina, kai jau yra kritinės situacijos, bet iki tol reikalinga prevencija“, – pažymėjo prof. dr. J. Kiršienė.

Papildydamas dekanės mintį, A. Kaminskas atkreipė dėmesį, kad iš universiteto į Lietuvos policijos mokyklą ateinantys žmonės ne tik yra išsilavinę žiniomis, bet ir turi didesnę vidinę kultūrą, kuri policininkams itin reikalinga. „Per 25 nepriklausomybės metus iš policininkų „išmušėme“ tą vien administravimo funkciją – norą tik nubausti, vykdyti sankcijas, fiksuoti pažeidimus, kai galbūt užtektų tik paprasto pokalbio su žmogumi ar perspėjimo. Pasitikėjimas policija ateina ne per baudimą, o per žmogiškumą“, – paaiškino jis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus