„Baltijos vasaros universitete“ dalyvavo studentai iš per 30 šalių

Liepos mėnesį į Kauną ir Vilnių tradiciškai sugužėjo per šimtą studentų iš viso pasaulio, norinčių pagilinti žinias įvairiose srityse arba susipažinti su Lietuva – čia jie ne tik dalyvavo paskaitose ir praktiniuose užsiėmimuose, bet ir leido laiką su lietuvių šeimomis, ragavo lietuviškus patiekalus, dainavo lietuviškas dainas, žiūrėjo lietuviškus filmus, keliavo po Lietuvą. Šias ir kitas veiklas pasiūlė „Baltijos vasaros universitetas“ (angl. Baltic Summer University) – projektas, kurį organizuoja Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), pripažintas vienu tarptautiškiausių Lietuvoje.

Pagrindinė projekto iniciatyva – jau ne pirmus metus didelio populiarumo sulaukiantys lietuvių kalbos ir kultūros kursai. Mėnesio trukmės kursuose šiemet dalyvavo beveik šimtas jaunuolių iš daugiau nei 30 šalių – Italijos, D. Britanijos, Irano, Australijos, Indijos, Filipinų, Meksikos, Latvijos, Ukrainos, Sakartvelo, Olandijos, Kinijos ir daugybės kitų.

Į „Baltijos vasaros universitetą“ kasmet atvyksta vis daugiau užsieniečių, norinčių pasitobulinti ir jaučiančių ryšį su Lietuva – jų gretose yra ir lietuvių kilmės dalyvių, kuriems tai yra galimybė atnaujinti ryšį su tėvyne. Anot organizatorių, siekiant stiprinti ryšius su pasauliu, projektas ėmėsi prasmingos misijos – parodyti atvykėliams iš kaimyninių ir tolimų kraštų, kuo mūsų šalis yra graži ir verta dėmesio.

Kaip įprasta, kursuose rinkosi ne tik norintieji patyrinėti savo lietuviškas šaknis, tačiau ir kalbos entuziastai, kurių negąsdina sudėtingos lietuvių kalbos pinklės, „Erasmus+“ studentai, Lietuvos Respublikos valstybines stipendijas gavę užsieniečiai, lituanistinių mokyklų užsienyje mokytojai ir kiti.

Kursų metu dalyviai išsamiai susipažino su mūsų šalies kalba, kultūra ir istorija, dalyvavo ekskursijose į Trakus, Vilnių, Anykščius, Pažaislio vienuolyną, mokėsi lietuvių liaudies šokių ir dainų, žiūrėjo geriausius lietuviškus filmus, rengė projektus, skirtus „Atminties vietoms“ Kaune, lankėsi įvairiuose muziejuose, VDU Botanikos sode, Kauno bienalėje.

„Baltijos vasaros universitete“ visi norintys galėjo susipažinti ne tik su Lietuva – čia taip pat buvo surengti įvairūs specializuoti kursai anglų kalba, kuriuose žinomi akademikai, savo sričių profesionalai ir praktikai dalinosi savo patirtimi. Jau antrą kartą buvo siūlomi molekulinės genetikos bei asmens prekės ženklo kūrimo kursai. Lietuvos ir kitų šalių studentams šie kursai padėjo gilinti žinias norimose srityse ir tuo pačiu susipažinti su įvairiomis kultūromis, užmegzti naujus ryšius.

Ypatingą keturių savaičių trukmės vasaros stažuočių programą pasiūlė VDU Verslo praktikų centras. Pažangiose praktikos laboratorijose studentai vykdė universiteto partnerių – „Kaunas IN“ ir „Kaunas 2022“ – užduotis. Dalyviai sprendė realius iššūkius, su kuriais susiduria įvairios organizacijos, dirbo tarpdisciplininėse komandose, sėmėsi patirties iš mentorių, sužinojo kūrybiškų sprendimo būdų ir įgijo verslumo įgūdžių.

Iš viso pasaulio atvykę dalyviai „Baltijos vasaros universiteto“ įvairiuose kursuose dalyvavo 2–4 savaites. Šiemet Lietuvių kalbos ir kultūros kursai vyko dviejuose miestuose: nuo liepos 14-osios svečiai iš užsienio susibūrė Kaune, o po dviejų savaičių – Vilniuje, VDU Švietimo akademijoje.