VDU Azijos savaitės atidaryme dalyvavo Rytų Azijos šalių ambasadoriai

879

Kovo 5-9 dienomis Kaune vyksta Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Azijos savaitė, organizuojama jau ketvirtus metus iš eilės. Pirmadienį, atidarant VDU Azijos savaitės renginius, VDU lankėsi Rytų Azijos šalių ambasadoriai ir diplomatiniai atstovai. Tarp jų – naujasis Kinijos ambasadoriaus Shen Zhifei, kuris tik vasario pabaigoje įteikė prezidentei Daliai Grybauskaitei skiriamuosiuos raštus. VDU – pirmasis jo išvykimas iš Vilniaus nuo diplomatinės tarnybos Lietuvoje pradžios. 

VDU Azijos savaitės atidarymo renginyje taip pat dalyvavo Korėjos ambasadorius, kuris šia proga atvyko iš Varšuvos ir universitete lankėsi jau antrą kartą. Japoniją atstovavo ambasados patarėjas Masaru Aniya.

Susitikimo su universiteto bendruomenę metu, naujasis Kinijos ambasadorius ne kartą pabrėžė, kad mato VDU kaip svarbų strateginį partnerį ne tik stiprinant Kinijos studijas Kaune, bet ir vystant akademinius santykius tarp abiejų šalių įvairiose srityse. Susitikimo metu buvo pasidžiaugta, kad VDU išlaiko lyderystę Kinijos studijose Baltijos šalyse.

„Tai, kad trijų valstybių, kurios tarpusavyje turi daug neišpręstų klausimų, aukščiausio lygio diplomatai lankosi VDU Azijos savaitėje yra didelis pasiekimas mums. Prie jo ėjome ne vienerius metus. Ir šiais vizitais ne tik parodomas mūsų ilgalaikių partnerių dėmesys mūsų studentams, – pasakoja VDU Azijos centro vadovas dr. Aurelijus Zykas – Toks renginys tampa puikia proga diplomatams neformaliai pabendrauti tarpusavyje, galbūt priimti tam tikrus sprendimus. Manau, kad sudarydami tokias galimybes vystome taikos idėją. Jeigu šioms valstybėms sunku sutarti aukščiausiame politiniame lygmenyje, tegu jos kartu susitinka čia Kaune, pristatydamos savo kultūrą, virtuvę ir kalbas. Taip auginamas tarpusavio supratimas“.

VDU Azijos savaitė yra penkių dienų trukmės renginių ciklas, skirtas supažindinti Lietuvos visuomenę su Rytų Azijos šalimis (Japonija, Kinija ir Korėja), populiariai ir patraukliai perteikiant kultūros, kalbų, kovos menų ypatybes, pristatant virtuvę bei kitas įvairenybes. Į festivalio atidarymą atvyks trijų šalių ambasadoriai.

„Kiekvienų metų Azijos savaitės renginių simboliai skirtingi. Šiais metais juo pasirinkome drakoniukus, kurie yra plačiai šiuose kraštuose paplitusi mitologinė būtybė, nešanti laimę, dovanojanti lietų ir derlingumą“, – teigė Azijos studijų centro vyresnioji koordinatorė Vaida Tumosaitė, atsakinga už festivalio įgyvendinimą.

Renginį organizuoja VDU Azijos studijų centras, japonistikos klubas „Hashi“, kinų kalbos ir kultūros klubas „Wu wei“ bei korėjiečių kultūros klubas „Hallyu“. Prie renginio prisideda Japonijos ambasada Lietuvoje, Korėjos Respublikos ambasada Lenkijoje, Kinijos Liaudies Respublikos ambasada Lietuvoje, Lietuvos Respublikos ambasada Japonijoje, Korėjos kultūros centras Varšuvoje, Korėjos bendruomenė Vilniuje, „Global Japan Office“ Kaune, Taivano centras ir kiti.

Daugiau informacijos teikia:

  • Aurelijus Zykas
  • VDU Azijos studijų centras
  • Putvinskio g. 23-418, LT- 44243, Kaunas
  • El.paštas: aurelijus.zykas@vdu.lt

Azijos studijų centro tinklalapis

Nuolat atnaujinama renginio programa

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.