Balandžio 25-ąją VDU šventė atkūrimo 25-metį

4563 2

Balandžio 25 d., penktadienį, VDU šventė atkūrimo 25-mečio sukaktį – tai buvo svarbiausias šiai progai skirto visus metus besitęsiančio ciklo renginys. 11 val. VDU didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7) profesoriams Rimui Kalvaičiui ir Kęstučiui Skrupskeliui buvo įteiktos garbės daktaro vardo regalijos, o 16 val. VDU didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28) vyko šventinės iškilmės bendruomenės nariams, draugams, partneriams ir bičiuliams.

Kviečiame žiūrėti Luko Motiejūno vaizdo įrašą (l.motiejunas@vkt.vdu.lt) ir Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažus.

Iškilmingas VDU Senato posėdis. VDU garbės daktaro regalijų teikimas

VDU atkūrimo 25-mečio šventė

 

Renginiai prasidėjo didžiojoje auloje – čia 11 val. VDU Atkuriamojo Senato nariams, profesoriams Rimui Kalvaičiui ir Kęstučiui Skrupskeliui įteiktos VDU garbės daktaro vardo regalijos.

Prof. Rimas Kalvaitis – aktyvus išeivijos renginių dalyvis ir organizatorius, kuris grįžęs į Lietuvą prisidėjo atkuriant VDU ir atstatant Lietuvos Nepriklausomybę, dėstė VDU Ekonomikos ir vadybos fakultete. Lygiagrečiai dirbo Naujojo Hampšyro universitete ir Naujosios Anglijos koledže (JAV). Į pastarąjį jo kvietimu intensyviems marketingo kursams vyko ir keletas VDU studentų.

Prof. Kęstutis Skrupskelis  nuo 1991-ųjų kasmet lankėsi VDU, dėstė filosofiją, prisidėjo prie universiteto padalinių plėtotės, dalinosi savo patirtimi, pristatė pažangias idėjas apie filosofijos tradicijas ir jos sąsajas su modernia švietimo praktika JAV, bendradarbiavo su VDU Išeivijos studijų centru. Mokslininkas taip pat dėstė filosofiją Pietų Karolinos universitete (JAV), šiuo metu yra jo profesorius emeritas.

Daugiau informacijos apie VDU garbės daktarų veiklą

Tą pačią dieną, 16 val., VDU didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28) vyko VDU atkūrimo 25-mečiui skirta šventė, kurioje dalyvauti buvo kviečiami visi bendruomenės nariai, draugai, partneriai, bičiuliai. Švęsdamas skambią sukaktį, universitetas pradžiugino ir tuos, su kuriais nuoširdus bendradarbiavimas tęsiasi jau ne vienerius metus.

Į susirinkusius kreipėsi ir sveikinimo kalbas sakė VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka bei iškilmių svečiai. Šventę vainikavo koncertas, kuriame pasirodė VDU kamerinis orkestras (vad. Robertas Bliškevičius), VDU mišrus choras (vad. Jeronimas Serebrinskas) ir Muzikos akademijos solistai.

Šie renginiai – universiteto atkūrimo 25-mečiui skirto renginių ciklo dalis. Visus mokslo metus VDU organizavo tarptautinius, kultūrinius, ne tik akademikams, bet ir visai visuomenei aktualius renginius.

VDU buvo atkurtas 1989 m. balandžio mėnesį bendromis Lietuvos ir išeivijos mokslininkų, intelektualų pastangomis. Nuo pat atkūrimo VDU vadovaujasi atvirumo, dialogo ir tolerancijos vertybėmis, remiasi Vakarų universitetų patirtimi, suteikia laisvę studijuoti savaip, tobulėti kaip asmenybėms. Universitete skatinama pažinti kitas kultūras, ugdomas pilietiškumas, skiriamas dėmesys tam, kas vis labiau vertinama nuolat kintančiame pasaulyje – idėjų brandai, asmenybės raiškai, bendravimui, partnerystei.

 Daugiau informacijos apie VDU atkūrimo 25-mečiui skirtus renginius

Komentarai

Elvina Baužaitė

Sveikinu savo universitetą su gražiu jubiliejumi. Būk jaunas! Tegul kūrybingumas, polėkis, laisvės dvasia niekada neblėsta.

Giedrė B

Buvo tikrai graži šventė! Nudžiugau, jog net oficialūs renginiai gali būti tokie gyvi ir šventiški :) Ačiū visai organizacinei komandai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.