VDU atidaryta fotografijų paroda „Nejudėk!“

1433

Šiuo metu VDU III-iuose rūmuose (K. Donelaičio g. 52, I a. fojė) veikia fotografo Žilvino Glušinsko paroda „Nejudėk!“, kurioje eksponuojami specialiu fotoaparatu (angl. pinhole) nufotografuoti darbai. Paroda atidaryta vasario 21 d., ketvirtadienį.

Parodoje pristatomos nuotraukos buvo sukurtos naudojant ypatingus fotoaparatus, veikiančius pagal pinhole (angl. išdurta skylutė) arba camera obscura (lot. tamsus kambarys) principą: sandarioje dėžutėje praduriama skylutė, o priešingoje pusėje esanti sienelė jautri šviesai. Todėl šviesa prasiskverbia pro šią skylutę ir sukuria apverstą atvaizdą priešingoje dėžės pusėje – panašiai kaip žmogaus akis. Tai – pats seniausias fotografavimo būdas, šiandien naudojamas siekiant eksperimentuoti, išgauti įvairius rezultatus, kurie yra nenuspėjami. Šio meno entuziastų vis daugėja ir Lietuvoje. Jų teigimu, pinhole yra daugiau nei fotografija – tai gyvenimo būdas, itin savitas užsiėmimas, kuris reikalauja atsakomybės, atsargaus planavimo ir kantrybės.

Kviečiame žiūrėti Ž. Glušinsko fotografijas ir Alvydo Vaitkevičiaus (a.vaitkevicius@vkt.vdu.lt) fotoreportažą iš parodos atidarymo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.