VDU atidaro atstovybę Šiaurės Amerikoje

1536

Nuo pat atsikūrimo 1989-aisiais aktyviai plėtodamas glaudžius bendradarbiavimo ryšius su JAV lietuvių bendruomenėmis, Vytauto Didžiojo universitetas rugsėjo 27 d. pirmasis iš Lietuvos aukštųjų mokyklų atidarys savo atstovybę Šiaurės Amerikoje (Vašingtone, JAV).

Kaip teigė VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka, atstovybės Šiaurės Amerikoje atidarymas – istorinis įvykis VDU ir visai Lietuvai. „Šios atstovybės tikslas – ne tik visame pasaulyje skleisti žinią apie VDU, bet ir paskatinti Amerikoje gyvenančius lietuvius atsigręžti į savo šalį, domėtis jos mokslo, studijų pasiekimais, prisidėti juos įgyvendinant“, – dėstė rektorius.

Vytauto Didžiojo universitetas buvo atkurtas kaip Lietuvos aukštoji mokykla, kuri savo akademinėje vizijoje plėtojo vakarietišką aukštojo mokslo sampratą: demokratiją, atvirumą, toleranciją ir kitas vertybes. Universiteto tikslai suvienijo daugybę iškilių išeivijos akademikų ir intelektualų: pirmieji VDU rektoriai prof. Algirdas Avižienis bei prof. Bronius Vaškelis, VDU tarybos pirmininkas, prezidentas Valdas Adamkus ir kiti, vadovaudamiesi universiteto idėjomis, plėtojo aukštąjį mokslą bei demokratiją Lietuvoje, skatino mokslo visuomenės tarptautiškumo plėtrą.

Vienas pagrindinių VDU atstovybės Šiaurės Amerikoje (angl. Vytautas Magnus University North America, sutr. VMU NA) tikslų – toliau skatinti tarptautinę plėtrą ir vystyti partnerystę su svarbiausiomis Šiaurės Amerikos mokyklomis, universitetais, švietimo bei kultūros projektais.

Pirmieji rezultatai jau pasiekti – į atstovybės atidarymą Kaune atvyksta Juilliardo mokyklos prodekanas Adamas Meyeris. Birželio mėnesį užmegzta partnerystė su šia viena garsiausių meno mokyklų pasaulyje virto realiais darbais – VDU Muzikos akademijos studentams jau dėsto Juilliardo mokyklos dėstytojai, patirtimi dalinasi žinomi visame pasaulyje atlikėjai.

Plačiau apie VDU atstovybės JAV veiklą bus diskutuojama spaudos konferencijoje (rugsėjo 27 d., 10 val. VDU Istorijos menėje, K. Donelaičio g. 58), taip pat – oficialaus atstovybės atidarymo metu (rugsėjo 27 d., 14 val. VDU Didžiojoje auloje, Gimnazijos g. 7, Kaunas). Kviečiame dalyvauti!

Daugiau informacijos

Rita Bendaravičienė
Tel.: 8 37 32 79 64
El. paštas: r.bendaraviciene@adm.vdu.lt
 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.