VDU – asmenybei ir saviraiškai palanki aplinka

2767

Vytauto Didžiojo universitetas kuria visas galimybes savirealizacijai, studentų laisvalaikiui palankią aplinką, skatina studentų iniciatyvas kurti, puoselėti, plėtoti naujas ir tęsti pradėtas kultūros, sporto, visuomenines veiklas.

Indrė Sekevičienė, i.sekeviciene@vkt.vdu.lt

VDU veiklą vykdo kelios dešimtys įvairių klubų, vienijančių sporto aistruolius, gamtos mylėtojus, istorikus, filosofus, politologus, literatus. Šių metų balandį jų gretas papildė atviras visuomenei Pablo Nerudos ispanų kalbos ir kultūros klubas. VDU Užsienio kalbų centro dėstytojų ir studentų iniciatyva įsteigto klubo tikslas – populiarinti ispanų kalbą ir kultūrą, supažindinti su ispaniškai kalbančių šalių ir tautų istorija, literatūra, kultūra ir tradicijomis.

Universitete savo veiklą atnaujina ir Collegium Artes liberales (CAL). Skleidžiantis VDU humanitarinę kultūrą, ieškantis tarpdisciplininių ryšių, kuriantis akademinę keitimosi idėjomis bei nuomonėmis erdvę CAL žada daug įdomių diskusijų ir kitų turiningų renginių.

Išsaugomas aukštojo muzikinio ugdymo židinys

Artes liberales principų raišką ir VDU puoselėjamą ugdymo filosofiją pabrėžia ir šiemet į Vytauto Didžiojo universitetą integruotas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kauno fakultetas – įsteigta VDU Muzikos akademija, aktyvinanti Kauno muzikos mokymo tradiciją, ugdanti muzikos talentus, garsinančius ne tik Kauno, bet ir Lietuvos vardą visame pasaulyje.

„Integruodamiesi į VDU studijų sistemą manome, jog studijos taps patrauklesnės, atsiras daugiau galimybių. Be to, galėsime muzikinius dalykus pasiūlyti ir kitiems universiteto studentams. Įgyvendinant siekį išsaugoti aukštojo muzikinio ugdymo židinį Kaune, tikiuosi, kad visa tai ne tik išliks, bet ir augs kartu su besiplečiančia miesto kultūrine savastimi“, – teigė Muzikos akademijos dekanas doc. dr. Saulius Gerulis.

Garsina universiteto vardą tarptautiniu mastu

Pagyvinti  Lietuvos kultūrinį gyvenimą ir suteikti jam naujų spalvų aktyviai siekia ir VDU Menų centras: atlikėjų menams atstovaujantis studentų folklorinis ansamblis „Linago“, tautinių šokių ansamblis „Žilvitis“, kamerinis merginų choras ir kiti kolektyvai garsina universiteto vardą įvairiuose konkursuose ir festivaliuose. 2010 m. balandžio 27 – gegužės 2 d. Maskvoje vykusiame XI tarptautiniame jaunimo chorų festivalyje „Skamba Maskva“ VDU kamerinis merginų choras laimėjo I vietą. Konkurse dalyvavo 21 choras, tarp jų buvo mišrūs, merginų, jaunimo chorai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos ir Serbijos. 2010 metais Menų centras organizavo folkloro festivalį „O kieno žali sodai“, aktyviausi centro savanoriai laimėjo atranką į projektą „Nice to meet you!“ Rumunijoje, taip pat dalyvavo kultūrinėje akcijoje „Einam Kaunas 2010“.

VDU Sporto centre – dėmesys individualiems poreikiams

Tinkamas sąlygas fiziškai lavintis, stiprinti ir išsaugoti sveikatą bei darbingumą, tinkamai reprezentuoti universitetą šalies ir tarptautiniuose renginiuose VDU bendruomenei suteikia Sporto centras. „VDU Sporto centras siūlo įdomias studijų programas, suteikia galimybes saviraiškai ir bendravimui. Atsižvelgiant į individualius poreikius, centras bendradarbiauja ir tarpininkauja su kitomis institucijomis – už mažesnį mokestį gali būti suteikiamos galimybės sportuoti net ir tas šakas, kurioms sąlygų VDU erdvėse nėra, pavyzdžiui plaukimą, čiuožimą“, – teigė VDU Sporto centro direktorė Liucija Kalvaitienė. Anot Sporto centro direktorės, šis centras pirmasis Lietuvoje pradėjo taikyti sistemą, kad Kūno kultūra būtų laisvai pasirenkamas dalykas. „Sistema pasiteisino ir jau yra taikoma ir kitose aukštosiose mokyklose“, – teigė L. Kalvaitienė.

Universiteto studentai dalyvauja Lietuvos studentų sporto asociacijos renginiuose ir aukštųjų mokyklų įvairių sporto šakų čempionatuose (dziudo, lengvosios atletikos, orientacinio, kulkinio šaudymo, fechtavimo, teniso, stalo teniso varžybose) bei turnyruose. VDU vyksta krepšinio ir futbolo sporto šakų turnyrai Rektoriaus taurei laimėti, Olimpinis ir „Sporto visiems“ festivaliai bei kiti renginiai suteikę galimybę atskirų sporto šakų mėgėjams parungtyniauti, pabendrauti ir aktyviai bei turiningai praleisti laisvalaikį.

Svarios VDU krepšinio komandos pergalės

„1998 metais susikūrus Lietuvos studentų krepšinio lygai, ženkliai padidėjo susidomėjimas studentų krepšiniu, kilo reikalavimai universitetų krepšinio komandoms, augo krepšininkų sportinis meistriškumas. Vytauto Didžiojo universitetas neliko šių permainų  nuošalyje. Būtent tada pradėta rimčiau žiūrėti į universiteto krepšinio komandas, siekta užtikrinti tinkamą atstovavimą universitetui LSKL čempionatuose ir kitose varžybose“, – teigė treneris, VDU vaikinų krepšinio komandos vadovas Vladas Juknevičius.

Anot V. Juknevičiaus, „universitete skiriamas didesnis dėmesys studentų tarpe populiariausiai sporto šakai – krepšiniui – nenuėjo veltui. Vytauto Didžiojo universiteto vaikinų krepšinio komanda šiandien – viena ryškiausių studentiško sporto komandų Lietuvoje ir Europoje“. Balandžio 15 d. Lietuvos studentų krepšinio lygos finale penktą kartą iš eilės ir devintąjį kartą istorijoje VDU krepšininkai tapo LSKL čempionais. VDU ir KTU komandų varžybas Vytauto Didžiojo universiteto komanda laimėjo rezultatu 86:74. Beje, tą pačią dieną vykusiose Lietuvos studentų krepšinio lygos pirmos merginų grupės finalo rungtynėse VDU komanda po įtemptos ir permainingos kovos užėmė garbingą antrąją vietą.

Vytauto Didžiojo universiteto krepšininkai – 2001, 2002, 2004, 2005, 2007, 2008, 2009, 2010 ir 2011 metais tapo Lietuvos studentų krepšinio lygos čempionais, du kartus – antrosios vietos laimėtojais (2003, 2006). Universiteto komanda keturis kartus dalyvavo Europos universitetų krepšinio čempionatuose (2006, 2007, 2008 ir 2010) ir visus kartus iškovojo aukso medalius. Pasiekta svarių pergalių Baltijos šalių universitetų žaidynėse – tris kartus laimėti aukso (2006, 2008, 2010), vieną – sidabro (2007) ir tris kartus bronzos medaliai (2003, 2004, 2009).

Lietuvos studentų sporto asociacija VDU krepšinio komandą išrinko geriausia 2010 metų studentų sporto komanda. Geriausiais studentais krepšininkais buvo paskelbti Žygimantas Janavičius ir Marina Solopova. 

Remia studentų iniciatyvas

Vytauto Didžiojo universitetas skatina ir remia studentų iniciatyvas, artimiausiu metu planuoja skelbti konkursus ir suteikti finansinę paramą studentų rengiamiems projektams finansuoti.

2010 m. studentų iniciatyva buvo įkurti trys meninių veiklų centrai:  Menų centro skaitykla-kavinė, Menų virtuvė ir Teatro klubas. Aktyvių „Menų centre“ suburtų studentų pastangomis VDU centriniuose rūmuose veikė jauki erdvė, įrengtas VDU akademinis kiemelis, kurio interjere buvo išlaikyta vandens tematika (anksčiau šioje vietoje tryško fontanas). Vandens srovė buvo pakeista iš įrengto apšvietimo trykštančiais šviesos spinduliais, simbolizuojančiais švietėjišką kiemelio misiją, o jaukias sėdėjimo vietas atstojo išradingai panaudotos vonios, kviečiančios „išsimaudyti“ meno vandenyse.

2009 m. gimus idėjai įkurti VDU radiją, 2010 m. vasarį pirmieji šio radijo garsai, skelbiantys „Su Jumis – VDU radijas“, pasiekė klausytojus. Šio nepriklausomo projekto dalyviai patys kuria laidas, kalba ir diskutuoja apie studentams aktualius dalykus, sudarinėja grojaraščius ir bendrauja.

2010 m. Vytauto Didžiojo universitete duris atvėrė studentų inicijuota pirmoji Kaune specializuota Filosofijos skaitykla, kurios lentynose lankytojai gali rasti daugiau nei 3 000 filosofinių knygų. Apie 300 jų paaukota akcijos „100×100“ metu, dar pora šimtų nupirkta už surinktas lėšas.

2009 m. Vytauto Didžiojo universitete buvo įkurta Erasmus Student Network (ESN) sekcija – ESN VMU –  viena didžiausių ne pelno siekianti tarptautinė studentų organizacija Europoje, veikianti 34 šalyse. ESN remia studentų mobilumą ir padeda atvykstantiems studentams integruotis į naują aplinką, o vietiniams studentams suteikia galimybę pažinti savo kolegas iš kitų kultūrų.

ESN VMU sekcija vienija daugiau nei 50 VDU studentų, kurie aktyviai dalyvauja organizacijos veikloje: padeda atvykstantiems užsienio studentams integruotis mūsų aplinkoje (mentorių programa), organizuoja įvairius kultūrinius (International dinner), edukacinius (Language Tandem), socialinius renginius (Social Erasmus), taip pat aktyviai dalyvauja nacionaliniuose ir tarptautiniuose renginiuose, atstovauja Vytauto Didžiojo universitetą.

Studentams ir jų interesams atstovauja VDU SA

Jau šešiolika metų Vytauto Didžiojo universiteto studentams atstovauja ir rūpinasi jų interesais VDU Studentų atstovybė. Atstovybė tęsia jau tradicija tapusius darbus akademinių-socialinių reikalų, kultūros, ryšių su visuomene, finansų, projektų ir tarptautinių ryšių, žmogiškųjų išteklių srityse bei imasi naujų veiklų. 2010 m. VDU SA pradėjo leisti studentų laikraštį „Studis“, subūrė studentų irkluotojų komandą, kuri  pavasarį su kitų Lietuvos universitetų komandomis rungėsi „Neries regatoje“. Tradiciškai VDU SA rengia pirmakursių stovyklą „Subalansuoto fuxo stovykla“, nominacijų dėstytojams įteikimo renginį „V2“, Tarptautinės studentų dienos proga VDU Studentų atstovybės valdyba renka studentą rektorių ir tvirtina jo komandą – vienai dienai jiems leidžiama laikyti universiteto vairą.

2010 m. VDU Studentų atstovybė buvo pripažinta geriausia jaunimo nevyriausybine organizacija Kaune, taip pat ji buvo apdovanota už Neatlygintinos kraujo donorystės puoselėjimą.

VDU – miesto kultūrinio gyvenimo dalis

Vytauto Didžiojo universiteto studentai noriai įsitraukia ne tik į VDU vykstančius projektus. Universiteto fakultetai ir tarnybos turi kelis šimtus studentų savanorių, kurie entuziastingai padeda Vytauto Didžiojo universiteto ir VDU partnerių (Tarptautinio Kauno kino festivalio, Kauno šokio teatro „Aura“, Vilniaus tarptautinio festivalio „Kino pavasaris“ ir kt.) organizuojamuose renginiuose. Kalėdiniu laikotarpiu Kauno miesto savivaldybei suteikus progą universitetams puošti miesto aikščių eglutes, Vienybės aikštėje stovinti eglė buvo papuošta įgyvendinant Vytauto Didžiojo universiteto studentės idėją – ji dabinosi VDU fakultetus simbolizuojančiais žaislais.

VDU vyksta svarbūs kasmetiniai miesto kultūriniai renginiai ir festivaliai, vykdoma įvairi Kauno miesto kultūrinė, šviečiamoji ir visuomeninė veikla, rengiami edukaciniai kultūrinį ir istorinį meno kontekstą atskleidžiantys projektai ir parodos, į VDU erdves renkasi nekomercinio kino mėgėjai.

Universiteto ir miesto bendruomenei – įvairios pramogos ir kultūrinė programa

Universitetas savo bendruomenei ir plačiajai visuomenei rengia ambicingą ir solidžią programą siūlantį festivalį „VDU jazz jungtys“. Iki šiol vadintas „jaunu“, „mažu“ ir „kameriniu“, 2010 m. trečią kartą vykęs festivalis į savo koncertus sukvietė nemažą būrį džiazo mėgėjų – norintieji išgirsti programą vos tilpo įvairiose Kauno erdvėse, kur karaliavo džiazo muzika. „Festivalis labai išaugo, renginiuose dalyvavo įvairaus amžiaus žmonių, kurie, turėdami tikslą pasiklausyti jiems patinkančios muzikos, „įsikurdavo“ pačiose įvairiausiose vietose Kauno valstybinio dramos teatro, „Džiazo palėpės“ erdvėse“, – apie praėjusių metų festivalį pasakojo „VDU jazz jungčių“ vadovas Julijus Grickevičius.

2010 m., minint Tarptautinę muziejų dieną, pirmą kartą VDU buvo įtrauktas į festivalio „Kauno muziejų naktis“ renginių programą. Festivalio lankytojams buvo atviros Vytauto Didžiojo universiteto muziejinės kultūrinės erdvės.

VDU Kauno botanikos sodas organizuoja tradicinius renginius VDU ir miesto bendruomenei. Botanikos sode vyksta Naujųjų metų sutikimas, švenčiamos Žiemos, Užgavėnių, Joninių šventės, mugės, parodos, talkos, VDU akademinės šventės, vasarą VDU Kauno botanikos sode vyksta moksleivių stovyklos.

Prisidėdamas prie tarptautiškumo, kultūrų pažinimo, tolerancijos ir atvirumo skatinimo universitete, VDU Užsienio kalbų centras ypatingą dėmesį skiria kalbų mokymuisi populiarinti bei daugiakalbystei puoselėti. Kasmetinis universiteto bendruomenei skirtas Europos kalbų dienos renginys 2010 m. išaugo į savaitinį renginių ciklą su viešomis paskaitomis, VDU daugiakalbio studento rinkimais, knygų sutiktuvėmis, spalvingu ir išradingu studentų iniciatyvų šou.

DĖMESIO! Netrukus kviesime skaityti apie Vytauto Didžiojo universitetą – VDU dėmesį studijų, laisvalaikio ir gyvenimo sąlygoms; VDU – karjeros projektavimui ir savęs atradimui; VDU rūpinimąsi moksleivių švietimu ir tutiningu laisvalaikiu; Vytauto Didžiojo universiteto „mąstymą žaliai“. Kviečiame sekti VDU.lt naujienas. Apie VDU studentų skatinimą būti pažangiais ir socialiai aktyviais kviečiame skaityti čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.