VDU – aktorės R. Staliliūnaitės knygų ir rankraščių kolekcijos paroda

998

Kviečiame susipažinti su aktorės Rūtos Staliliūnaitės knygų ir rankraščių kolekcijos paroda „Kad galėtume toliau būti, kad žinotume, kaip būti“, kuri eksponuojama prie Vaclovo Biržiškos bibliotekos (K. Donelaičio g. 52, II a.).

Prabėgus ketveriems metams po Aktorės netekties, 2015 metais asmeninę Rūtos Staliliūnaitės knygų kolekciją Vytauto Didžiojo universiteto bibliotekai padovanojo jos giminaičiai. Daugiau nei pusantro tūkstančio leidinių atvartuose slėpėsi Rūtos Staliliūnaitės gyvenimą ir veiklą iliustruojantys įvairūs liudijimai: užrašai, pastabos, laikraščių iškarpos, gerbėjų laiškai ir kiti rankraščiai.

Šios parodos pavadinimą inspiravo vienoje dovanotoje knygoje rasti Aktorės užrašai, kuriuose puikavosi citata: „Pusiausvyros, harmonijos, tikėjimo, ramybės, susikaupimo – nors vienai menkai valandėlei. Kad galėtume toliau būti, kad žinotume, kaip būti“.

Stenduose eksponuojama Rūtos Staliliūnaitės sukaupta profesinė literatūra: Lietuvos ir užsienio teatro istorijai, aktoriams ir režisieriams skirti leidiniai, taip pat pasaulio ir Lietuvos rašytojų kūryba, kurios pagrindu Aktorė sukūrė daug įsimintinų scenos vaidmenų.

Rūta Staliliūnaitė didelį dėmesį skyrė literatūrai, rengė jos skaitymų vakarus. Parodos stenduose eksponuojama dalelė Aktorės literatūrinių skaitymų virtuvės, užrašai ir pastabos. Lankytojus taip pat kviečiame susipažinti ir su Teatralei siųstais gerbėjų laiškais.

Parodą užbaigia autografuotų knygų ekspozicija: Lietuvos rašytojų ir poetų dedikacijos Rūtai Staliliūnaitei – knygų priešlapiuose sugulę šilti ir nuoširdūs asmeniniai linkėjimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.