VDU Absolventų klubo ekskursija V. Čepinskiui atminti

838 1

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Absolventų klubas spalio 22 dieną kviečia į ekskursiją, skirtą paminėti tarpukario Lietuvos universiteto rektoriui ir Lietuvos Respublikos (LR) ministrui prof. Vincui Čepinskiui atminti. Visi norintys dalyvauti iki spalio 10 dienos turi parašyti laišką el. paštu, taip patvirtinant savo dalyvavimą.

Ekskursijos metu:

  • Aplankomas namas, kuriame V. Čepinskis gyveno ir kapas Petrašiūnuose;
  • Išvyka į Joniškį, kur bus lankomas muziejus ir kitos kultūrines vietos;
  • Lankomi Dargaičiai – V. Čepinskio tėviškė;
  • Ekskursija po Žagarės dvarą ir regioninį parką, XII-XIII a. piliakalnius, kur bus pristatoma įspūdinga krašto istorija;
  • Grįžimas į Kauną.

Vincas Čepinskis (1871–1940) – iki Lietuvos universiteto uždarymo 1950 m. profesorius buvo universiteto rektorius 1923–1924 m. ir 1929–1933 m. Įkūrė ir plėtojo Eksperimentinės fizikos ir Fizikinės chemijos katedras, parašė pirmuosius lietuviškus vadovėlius. Bandymais įrodė, kad pirmąjį ir antrąjį termodinamikos dėsnius apibendrinanti Gibso ir Helmholco lygtis tinka ir aukštoje temperatūroje išlydytoms sunkiųjų metalų druskoms, pasiūlė lygtį jonų entropijos pokyčiams galvaninėje grandinėje apskaičiuoti. Vienas iš vandenilio-deguonies kuro elemento tyrinėjimo pradininkų. Taip pat skatino tiriamuosius gamtos mokslų darbus, rūpinosi, kad gabiausi universiteto darbuotojai tobulintųsi užsienio mokslo centruose.

VDU Absolventų klubas – asociacija, savanoriškumo principu jungianti Universitete studijavusius asmenis, kurie įgijo bakalauro, magistro ar daktaro laipsnį. Klubas kelių veiklių studentų iniciatyva buvo įkurtas dar 1997 m. Pirmąja klubo pirmininke buvo išrinkta Diana Mincytė, šiuo metu sėkmingai dirbanti mokslinį darbą Jeilio universitete (JAV). Klubas vienija per 200 narių – verslo, politikos, teisės, meno, technologijų, aplinkosaugos, švietimo ir kitų sričių lyderių.

Pagrindinis VDU Absolventų klubo tikslas – vienyti Vytauto Didžiojo universiteto absolventus bei palaikyti glaudžius ryšius su Universitetu. Klubo nariai kasmet dalyvauja universiteto renginiuose, skirtuose studentų profesinių gebėjimų, įsidarbinamumo kompetencijų vystymui, susipažinimui su karjeros galimybėmis. Taip pat absolventų klubo nariai patys organizuoja klubo susitikimus/renginius, aktyviai dalyvauja kaip konsultantai bei ekspertai studijų programų komitetuose, studijų kokybės vertinimo grupėse.


absolventu-klubo-kvietimas_ekskursija_spalvotas-logo

Komentarai

Gediminas

Sveiki kaip tapti klubo nariu ir kokios sąlygos? Esu baigčs VDU ir MRU jungtinę dokt. studijų programą ir VDU apsigynęs dokt. disert.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.