Visą dieną VDU moksleiviai „matavosi“ profesijas

5887

Lapkričio 15-ąją VDU vyko renginys moksleiviams „Matuokis profesiją“, suteikęs unikalią galimybę susipažinti su profesionalia karjera įvairiose srityse.

Jau trečius metus organizuotas renginys sulaukė išskirtinio Lietuvos moksleivių dėmesio – šiais metais susidomėjusių skaičius siekė tūkstantį. Nuo pat ryto dalyviai galėjo klausytis įkvepiančių istorijų, kurias pasakojo įvairių profesijų atstovai. Visi specialistai – VDU absolventai, kurie dalinosi savo patirtimi ir darbo subtilybėmis. Kiekvienas iš jų papasakojo apie būdo savybes, kurių reikia vienai ar kitai profesijai, apie iššūkius, su kuriais tenka susidurti, bei linksmus nutikimus darbe.

Šiais metais moksleiviai galėjo susipažinti su dvidešimčia profesijų: socialinio darbuotojo, teisininko, solisto, filologo, viešųjų ryšių specialisto, žurnalisto, sociologo, aktoriaus, IT specialisto ir dar daug kitų. Prieš susitikdami su VDU absolventais, moksleiviai klausėsi VDU Karjeros ir kompetencijų centro bei organizacijos „Karjeros namai“ lektorių pranešimų apie profesinį pašaukimą ir karjeros sėkmę.

Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos moksleivė Samanta pasakojo, jog iki renginio dar nežinojo, kur tiksliai norėtų studijuoti, tačiau vykdama čia tikėjo, jog išgirstos istorijos padės suprasti, kokią profesiją pasirinkti. Moksleivė lankėsi organizacijos „Karjeros namai“ paskaitoje „Profesinio pašaukimo suradimas = laimė?“, klausėsi „Baltic Institute for Research and Development“ steigėjos ir direktorės Eglės Stonkutės bei kitų pranešėjų. „Man čia tikrai viskas labai patinka, renginys pranoko mano lūkesčius, nesitikėjau, kad taip viskas bus įdomu. Apsilankiusi šiose paskaitose jau žinau, kad norėčiau eiti politikos keliu“, – pasakojo moksleivė Samanta.

Kasmetinis moksleivių aktyvumas parodo ypatingą profesijos pasirinkimo svarbą. Dalyvių tarpe pasitaikė ne tik vienuoliktokų ir dvyliktokų, bet ir gausus būrys dešimtokų. Tai tik patvirtina, kad jaunuoliai vis anksčiau susimąsto apie savo ateitį ir reikšmingus pasirinkimus. Vytauto Didžiojo universitetas šiuo kasmetiniu renginiu siekia padėti jauniems žmonėms susipažinti su dominančia profesija, pristatydamas jiems realius pavyzdžius.

„Šiame renginyje buvau ir praėjusiais metais, todėl jis labai sudomino, nes atvažiuoja tie žmonės, kurie yra savo srities profesionalai – jie yra mano įkvėpimas. Paklausyti ką jie dirba, kokia jų darbo diena yra tikrai labai įdomu. Tokia patirtis labai vertinga ir praverčia. Pats dalyvavau viešųjų ryšių atstovo paskaitoje, dabar ši sritis mane dar labiau sudomino, galvoju stoti į šią specialybę. Taip pat lankysiuosi filologo paskaitoje, ten taip pat tikiuosi sužinoti naujų dalykų. Įvadinėje VDU „Karjeros centro“ paskaitoje visi darėme specialybių testą, daugumos rezultatai sutapo su svajonių specialybėmis. Šis renginys tikrai pateisino mano lūkesčius, rekomenduočiau visiems savo draugams čia dalyvauti. Girdėjau, jog ir sausio mėnesį vyks „Matuokis profesiją“ tęsinys renginio „Moksleivių diena VDU“ metu, todėl būtinai pasikviesiu būrį draugų“, – pasakojo moksleivis Romualdas iš Kauno „Santaros“ gimnazijos.

VDU Studijų marketingo tarnybos direktorė Justina Šimkevičiūtė teigė, jog bendravimas su moksleiviais atskleidė, kad šiandien jau nebeužtenka vien pasiskaityti specialybių aprašus, jaunuoliams reikia tikro gyvo pokalbio su kiekvienos profesijos atstovu. Jiems trūksta susitikimų su jau nemažą patirtį turinčiais specialistais, dalinimosi profesinėmis subtilybėmis, patarimų. Todėl šiuo renginiu stengiamasi atsižvelgti į jaunų žmonių troškimus, kadangi kiekvienam moksleiviui visi šie susitikimai su dominančios srities specialistu padeda renkantis kelią ir suvokiant, kokį darbą teks dirbti ateityje.

Visą dieną Vytauto Didžiojo universitete šurmuliavo gausus būrys moksleivių, kurie atvyko ne tik iš Kauno miesto ir jo apylinkių, bet ir iš Kaišiadorių, Biržų, Vilniaus, Zarasų, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Tauragės ir kitų miestų ir miestelių.

Visi, kurie nesuspėjo užsiregistruoti, kviečiami atvykti į renginį „Moksleivių diena VDU“, kuris vyks sausio 17 d. Renginio metu numatomas „Matuokis profesiją“ tęsinys, taip pat bus galima susitikti su visų fakultetų atstovais, kolektyvais, studentais, apsilankyti eksperimentų oazėje ir kitose erdvėse.

Daugiau informacijos

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.