VDU – 39-as Europoje pagal priimtus „Erasmus“ studentus

1874 3

VDU pateko tarp 40 aukštojo mokslo institucijų, priimančių daugiausiai mainų programos „Erasmus“ studentų. Nuo 2000-ųjų iki 2011-ųjų VDU priėmė net 714 studentų, dalyvaujančių „Erasmus“ – šis pasiekimas universitetui pelnė 39-tą vietą tarp visų programoje dalyvaujančių aukštųjų mokyklų Europoje ir pirmąją vietą Baltijos šalyse.

Europos Komisijos duomenimis, ES programoje „Erasmus“ nuo jos pradžios 1987 m. iš viso jau dalyvavo daugiau nei 3 milijonai studentų, o 2011–2012 m. m. – daugiau nei ketvirtis milijono, tai yra, rekordinis skaičius laimingųjų, kurie studijavo arba atliko praktiką užsienyje.

Už švietimą, kultūrą, daugiakalbystę, jaunimą ir sportą atsakinga Europos komisarė Androulla Vassilliou, kuri praėjusią savaitę susitiko su VDU studentais, sakė, jog šie duomenys patvirtina programos sėkmę ir svarbą šiais ekonominių sunkumų ir jaunimo nedarbo laikais. „Erasmus“ studentų įgūdžiai ir tarptautinė patirtis padeda jiems lengviau įsidarbinti ir skatina jų judrumą darbo rinkoje. Programa „Erasmus“ taip pat labai prisidėjo prie aukštojo mokslo kokybės Europoje gerinimo, nes mūsų universitetams ir kolegijoms sudarytos tarptautinio bendradarbiavimo galimybės“, – sakė eurokomisarė.

Šiuo metu VDU turi net 240 „LLP / Erasmus“ partnerių 32 valstybėse ir pagal dvišales sutartis bendradarbiauja su 120 universitetų 37 pasaulio šalyse. 2013 m. rudens semestro pradžioje universitetas priėmė daugiau nei 100 užsienio studentų, atvykusių „LLP / Erasmus“ studijoms.

Remiantis Švietimo mainų ir paramos fondo paskelbtais duomenimis, VDU yra daugiausiai „Erasmus“ studentų priėmusi aukštojo mokslo institucija ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse.

Šimtas daugiausiai „Erasmus“ studentų priimančių aukštųjų mokyklų

Komentarai

kolega

Mieli kolegos, rasau Jums del Jusu svetainėje publikuojamos informacijos https://www.vdu.lt/lt/vdu-39-as-europoje-pagal-priimtus-erasmus-studentus/ norėdama atkreipti demesi, kad joje skelbiama statistika yra klaidinga. Tiesa, ji remiasi EK pateikiama statistika, bet manau, kad VDU Tarptautiniu rysiu skyriaus darbuotojai, dirbantys su Erasmus programa, turėjo is karto pastebėti, kad joje pateikiami duomenys klaidingi. Nes juk institucija turetu žinoti, kiek Erasmus studentu ji realiai issiunte ir prieme 2011-2012 m.m. ,t.y., VDU 2011-2012 m.m. issiunte 241 studenta, o prieme 79 studentus. Tad manyčiau, kad zinant realia situacija, skleisti tokia zinia (kad VDU 2011-2012 m.m. prieme 714 Erasmus studentu, t.y., puse visoje Lietuvoje tais metais studijavusiu Erasmus studentu) mazu maziausiai yra nesazininga ir negarbinga.

Kęstutis Šidlauskas

Gerbiamasis kolega / Gerbiamoji kolege, Noriu pabrėžti, kad Vytauto Didžiojo universiteto internetiniame puslapyje paskelbtos žinutės tekste (žr. https://www.vdu.lt/lt/vdu-39-as-europoje-pagal-priimtus-erasmus-studentus/) visi pateikti faktai ir skaičiai yra teisingi. Beje, tokią apžvalgą pirmiausia paskelbė Lietuvos Švietimo mainų paramos fondas, koordinuojantis Erasmus programą šalyje. VDU pranešimo tekstas sukurtas, remiantis ŠMPF ir Europos Komisijos viešai paskelbta informacija. Jau anksčiau pastebėjome klaidą Europos Komisijos pateiktos lentelės antraštėje (klaidingai nurodytas laiko periodas - vietoje vienerių metų turėjo būti visas 12 metų periodas) ir kreipėmės į Komisiją su atitinkama pastaba. Į EK oficialią informaciją įsibrovusi korektūros klaida, už kurią negalime būti atsakingi, nė kiek nekeičia VDU pranešimo raidės ir esmės, todėl Jūsų laiško paskutiniuoju sakiniu išsakytos nuomonės negalime laikyti nei korektiška, nei adekvačia. Pagarbiai, Kęstutis Šidlauskas VDU studijų prorektorius

siaip

per 11 metų tik 714 studentų? Mažoka...