Užsienio studentai semiasi profesinės patirties

2907

Beveik trys dešimtys studentų iš užsienio vasaros metu Lietuvoje atlieka profesinę praktiką, mokosi lietuvių kalbos, susipažįsta su šiuolaikine Lietuva. Šiemet gerokai prasiplėtė stažuočių programos dalyvių geografija – atvyko jaunuoliai ne tik iš Šiaurės Amerikos, bet ir kitų žemynų.

„Nusprendėme neapsiriboti vien Lietuvių išeivijos studentų stažuočių (LISS) programos dalyviais, tad sukūrėme vasaros stažuočių programą „Summer Internship Program“ (sutr. SIP). Joje dalyvauja studentai, nebūtinai kalbantys lietuviškai ar turintys lietuviškų šaknų, tačiau besidomintys mūsų šalimi ir galimybe įdomiai bei naudingai praleisti vasarą“, – apie pasikeitimus pasakojo viena programos koordinatorių Radvilė Lipskytė.

Didžioji dalis studentų – iš JAV, Kanados ir Nyderlandų Karalystės, atvykstantys per Lietuvių išeivijos studentų stažuočių (LISS) programą, kuri vykdoma jau šeštus metus, bendradarbiaujant Vytauto Didžiojo universitetui ir JAV lietuvių bendruomenei. Naujosios SIP programos dalyvių šiemet bus šeši, jie atkeliauja iš Brazilijos, JAV, Vokietijos, Rumunijos, Ukrainos, Turkijos.

Abiejų stažuočių programų dalyviai susitiko įvadinės savaitės metu Vytauto Didžiojo universitete. Čia jie klausėsi universiteto dėstytojų ir absolventų paskaitų apie šiuolaikinės Lietuvos aktualijas, dalyvavo lietuvių kalbos pamokose ir lankėsi jų studijų srityje veikiančiose įmonėse – galimose darbovietėse, kuriose studentams buvo siūloma atlikti praktiką. Šių susitikimų metu jaunieji svečiai susipažino su darbo Lietuvoje ypatybėmis.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą iš vasaros studentų stažuočių programos atidarymo renginio.

Stažuočių programos dalyviams skirta ir speciali kultūrinė-pažintinė programa, kurios metu jie susipažįsta su Kaunu, Vilniumi ir Trakais. Studentai iš užsienio keliavo laivu Nemuno upe, mokėsi gaminti cepelinus, dalyvavo kitose ekskursijose ir užsiėmimuose.

Liepos 10–13 dienomis Visuomenės harmonizavimo parke vyko Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas, kuriame lankėsi ir VDU vasaros stažuočių programos organizatoriai bei dalyviai.

Skirtingose erdvėse lietuvių jaunimas iš viso pasaulio klausėsi ryškių savo srities specialistų pranešimų, dalyvavo diskusijose, karjeros mugėse, laisvai bendravo ir keitėsi kontaktais su Lietuvos verslo, kultūros, mokslo, politikos ir akademinio pasaulio atstovais. Renginį globojo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Kviečiame žiūrėti Luko Motiejūno (l.motiejunas@vkt.vdu.lt) video reportažą iš šio renginio.

Liepos 17 dieną VDU vasaros programose dalyvaujantys studentai minėjo Pasaulio lietuvių vienybės dieną.  Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (el. paštas  j.petronis@vkt.vdu.lt) foto reportažą ir Luko Motiejūno (el. paštas l.motiejunas@vkt.vdu.lt) video.

Užsienio studentai atvyko į Lietuvą birželio pabaigoje, jų stažuotės  baigsis rugpjūčio pradžioje. Rugpjūčio 6 d. Vytauto Didžiojo universitete stažuočių programų dalyviams bus įteikti VDU sertifikatai, liudijantys apie sėkmingai atliktą praktiką ir įskaitytus akademinius kreditus, kurie bus atitinkamai įvertinti studentams po vasaros grįžus į savo šalies universitetus.

Studentų stažuočių programos – didesnio socialinio VDU projekto, vadinamo Pasaulio lietuvių universitetu (PLU), dalis. PLU tikslas – skatinti Lietuvos ir kitų pasaulio kraštų mokslininkų bei studentų bendradarbiavimą ir kūrybinius mainus, burti lietuvių išeiviją bei pritraukti visus, besidominčius šiuolaikine Lietuva, jos gyvenimu, tradicijomis ir kultūra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.