loader image

Už indėlį į Europos kultūrą P. Bingeliui – Šv. Lozoriaus ordinas

405

Kauno valstybinio choro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas ir VDU Muzikos akademijos profesoriui Petrui Bingeliui įteiktas Šv. Lozoriaus didysis kryžiaus ordinas už ypatingus pasiekimus mene ir reikšmingą indelį į Europos kultūrą.

Maestro įvertintas už ypatingus pasiekimus mene ir reikšmingą indėlį į Europos kultūrą. „Sakoma, kad savame krašte pranašu nebūsi, tad buvau didžiai nustebęs sprendimu man įteikti ordiną, – „Kauno dienai“ sakė P.Bingelis. – Mano vadovaujamas Kauno valstybinis choras kitais metais švęs veiklos 50-metį – manau, kad šis įvertinimas tiek mane, tiek visą kolektyvą paskatins dirbti dar daugiau ir sukurti reikšmingų bei gražių dalykų.“

P.Bingelis negailėjo gražių žodžių kolegoms, su kuriais praleido kelias dešimtis metų. „Prie šios sėkmės smarkiai prisidėjo visas kolektyvas, kuris visada labai nuoširdžiai ir kruopščiai dirba, siekdamas įgyvendinti visus sumanymus. Kadaise priimtas sprendimas atvykti į Kauną ir pradėti organizuoti šio choro veiklas tikrai buvo vienas svarbiausių mano gyvenime“, – neabejojo maestro.

Kauno valstybinio choro vyriausiojo dirigento gautą ordiną įsteigė Lietuvoje mažai žinoma nevyriausybinė organizacija Šv.Lozoriaus sąjunga. Vienoje, Austrijoje, įsikūrusi tarptautinė organizacija bendradarbiauja su daugiau nei 120 šalių, vienija 20 tūkst. narių visame pasaulyje. Ji taip pat yra įgijusi specialų konsultacinį statusą Jungtinių Tautų Ekonominėje ir socialinėje tarnyboje, o 2017 m. buvo nominuota Nobelio taikos premijai. Šv.Lozoriaus sąjungos šaknys siekia 1973 m., tačiau galutinę savo formą organizacija įgijo 2010-aisiais, lydima prof. Wolfgango Steinhardto – dabartinės sąjungos įkūrėjo. Organizacija didžiausią dėmesį skiria humanitarinei pagalbai ir pilietinių teisių apsaugai, įgyvendindama šv. Lozoriaus principus – toleranciją, gailestingumą, labdaros skyrimą nepasiturintiems. Sąjunga taip pat yra įsteigusi daugiau nei dešimtį apdovanojimų, skirtų visuomenės veikėjams ar institucijoms, pasižymėjusiems skirtingose srityse

Šv. Lozoriaus ordinais bei medaliais gali būti apdovanoti asmenys, vykdantys veiklą taikos užtikrinimo, humanitarinės pagalbos, labdaros, mokslo, meno bei kitose srityse. Apdovanojimus nusipelniusiems asmenims ar organizacijoms skiria pati Šv.Lozoriaus sąjunga. Tačiau su organizacija nesusiję veikėjai gali pateikti paraišką gauti ordiną už mokslo ar meno pasiekimus, siūlydami jo vertą visuomenininką. Būtent šios rūšies apdovanojimu buvo įvertintas prof. P.Bingelis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.