Universitetui – iškilių asmenybių sveikinimai

2274

Atkūrimo 25-mečio sukakties proga Vytauto Didžiojo universitetas sulaukė iškilių užsienio ir Lietuvos asmenybių, valstybės pareigūnų, tarptautinių organizacijų atstovų sveikinimų.

VDU laiškais pasveikino Jungtinių Tautų Generalinis Sekretorius J.E. Ban Ki-moonas, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Vatikano valstybės sekretorius Pietro’as Parolinas.

JT vadovas Ban Ki-moonas laiške teigia, kad jį labai sužavėjo VDU, kai jis čia lankėsi 2013 m. priimdamas garbės daktaro regalijas – ypač gerą įspūdį jam paliko VDU personalas, akademinis kruopštumas ir dinamiška studentų bendruomenė.

Universitetą pasveikino ir LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, laiške pabrėžusi, kad jo atkūrimas simbolizavo Lietuvos laisvės atgimimą, ir palinkėjusi VDU bendruomenei ir toliau stiprinti laisvės pojūtį.

Šiltus žodžius universitetui sukakties proga skyrė ir LR užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, padėkojęs Lietuvos ir užsienio lietuvių mokslininkams, atkūrusiems laisvą ir vakarietiška akademine tradicija alsuojantį universitetą, įprasminantį Globalios Lietuvos idėją.

Geriausius linkėjimus atkūrimo 25-mečio proga gavome ir iš Vatikano – Kardinolas Pietro’as Parolinas, Jo Šventenybės Valstybės Sekretorius, kreipdamasis į Jo Ekscelenciją Sigitą Tamkevičių, Kauno arkivyskupą, VDU Katalikų teologijos fakulteto didįjį kanclerį, palinkėjo VDU būti „svarbiu kultūrinio ir sielovadinio atsinaujimo įrankiu“.

Kviečiame skaityti universitetui skirtus sveikinimo laiškus.

JT Generalinio Sekretoriaus J. E. Ban Ki-moono sveikinimas
LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas
LR užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus sveikinimas
Vatikano Valstybės Sekretoriaus Pietro Parolino sveikinimas

Jungtinių Tautų Generalinio Sekretoriaus

laiškas Vytauto Didžiojo universiteto atkūrimo 25-osios sukakties proga

Džiaugiuosi galėdamas perduoti šilčiausius linkėjimus Vytauto Didžiojo universiteto atkūrimo 25-osios sukakties proga.

Šiai progai teikiu asmeninę reikšmę, kadangi praėjusį lapkritį lankiausi jūsų garbingoje institucijoje, kur man buvo didelė garbė priimti garbės laipsnį daugybės atsidavusių Jungtinių Tautų darbuotojų vardu.

Tą kartą man labai didelį įspūdį paliko iškilūs universiteto darbuotojai, akademinis kruopštumas ir, labiausiai, dinamiška studentų bendruomenė.

Vytauto Didžiojo universitetas prisidėjo prie Jungtinių Tautų globalinių siekių įgyvendinimo pasitelkdamas savo tyrimus, įtaką ir absolventus. Viliuosi, kad ateities studentų kartos dar artimiau bendradarbiaus su tarptautine bendruomene kaip pasaulio piliečiai, kuriuos vienija rūpestis mūsų bendra ateitimi.

Tikiu, kad prisimindami didžią Vytauto Didžiojo universiteto istoriją po jo atkūrimo ir toliau ieškosite būdų stiprinti jo solidarumo tradiciją regione ir pasaulyje.

Linkiu ir toliau tęsti sėkmingą veiklą.

Vytauto Didžiojo universiteto atkūrimo dvidešimt penkmečiui

Prieš 25 metus atkurtas prieškariu puikiai veikęs universitetas. Tai sukaktis, žyminti laisvo mąstymo ir kūrybingo mokymosi pergalę. Tai ketvirtis amžiaus patirties ir atvirumo.

Universiteto atkūrimas buvo itin reikšmingas, nes simbolizavo Lietuvos laisvės atgimimą.

Per šiuos metus Vytauto Didžiojo universitetas tapo ryškiai matomas ir garsiai girdimas ne tik Lietuvoje. Jame subrendo vakarietiškų vertybių įkvėpta karta, drąsiai atsiverianti šiuolaikiniam pasauliui. Išmokusi atrasti ir suprasti, pažinti ir vertinti mūsų kasdienybę ir mokslo gelmę.

Linkiu Jūsų universiteto bendruomenei išlaikyti ir stiprinti laisvės pojūtį. Toliau sėkmingai kurti pilietiškumo ir sąmoningumo kupiną erdvę, kurioje gimtų unikalios idėjos mokslo ir visos Lietuvos ateičiai!

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė.
2014 m., Vilnius.

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras
2014 m. balandžio 23 d.

Gerbiamieji,

Nuoširdžiai sveikinu Vytauto Didžiojo universiteto bendruomenę su 25-osiomis Jūsų Alma Mater atkūrimo metinėmis. Širdingai dėkoju iškiliems Lietuvos ir užsienio lietuvių mokslininkams, kurių dar prieš Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą brandinta svajonė – atkurti laisvą ir vakarietiška akademine tradicija alsuojantį universitetą – tapo kūnu.

Vytauto Didžiojo universiteto atkūrimas, vykdomi projektai ir ateities planai įprasmina Globalios Lietuvos – tampraus Lietuvos ir mūsų diasporos bendradarbiavimo – idėją.

Šiandien Vytauto Didžiojo universitetas yra ne tik vienas ryškiausių perlų Kauno intelektualinio, kultūrinio ir visuomeninio gyvenimo karūnoje, bet ir fundamentalus dėmuo, be kurio neįsivaizduojama ir visos Lietuvos aukštojo mokslo raida.

Džiaugiuosi prasmingu Vytauto Didžiojo universiteto ir Lietuvos užsienio reikalų ministerijos bendradarbiavimu ir tuo, kad Lietuvos diplomatinę tarnybą papildo vis daugiau universiteto absolventų.

Vytauto Didžiojo universitete plėtojamos idėjos ir ugdomos asmenybės – neįkainojamas indėlis į Lietuvos gerovės kūrimą.

Šios gražios sukakties proga nuoširdžiai linkiu, jog Vytauto Didžiojo universitetas stiprėtų, klestėtų ir visuomet išliktų Artes Liberales puoselėjimo ir skaidos centru.

Pagarbiai,
Linas Linkevičius

Jo Ekscelencijai
Sigitui Tamkevičiui
Kauno arkivyskupui

Dvidešimt penktųjų Vytauto Didžiojo universiteto Kaune atkūrimo metinių proga Jo Šventenybė Popiežius Pranciškus, dvasia būdamas kartu su jumis, siunčia savo geriausius linkėjimus ir ragina, kad ši institucija būtų svarbiu kultūrinio ir sielovadinio atsinaujinimo įrankiu, sugebanti įvertinti senuosius ir naujuosius šalyje esančius turtus. Šventasis Tėvas, prašydamas melstis už jį ir jo apaštališkąją tarnystę, motiniškai užtariant Mergelei Marijai, Išminties Sostui, meldžia gausių malonių ir iš visos širdies teikia Jūsų Ekscelencijai ir visai akademinei bendruomenei prašytąjį apaštališką palaiminimą.

Kardinolas Pietro Parolin
Jo Šventenybės Valstybės Sekretorius
Vatikanas, 2014 metų balandžio 24 diena

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.