Universitetų reitinge VDU įvertintas už tarptautiškumą

Birželio 14 dieną paskelbtuose QS kylančių Europos ir vidurio Azijos šalių universitetų reitinguose Vytauto Didžiojo universitetas užėmė lyderiaujančias pozicijas – VDU įvertintas antrąja vieta tarp visų Lietuvos aukštųjų mokyklų pagal dėstytojų tarptautiškumą ir darbuotojus, turinčius daktaro laipsnį.

Pagal tarptautinių dėstytojų skaičių, VDU reitinge surinko 76.1 balų – tai antras geriausias rezultatas visoje Lietuvoje, o bendrame regiono reitinge, tarp kylančių Europos ir vidurio Azijos šalių, pagal šį rodiklį universitetas užėmė 21 vietą (iš 200). Reitingo autorių teigimu, ši kategorija atspindi institucijos bendruomenės ir mokymosi aplinkos įvairovę bei sėkmingai pritraukiamus akademikus iš kitų šalių.

Aukštą antrąją vietą šalyje VDU užėmė ir pagal daktaro laipsnį turinčių darbuotojų skaičių – jų yra net 336. Sėkmingus rezultatus universitetas parodė ir kitose kategorijose: vienas priešakinių pozicijų universitetas išlaikė pagal įtaką internete (49.8 balų), darbdavių vertinimus (58.3), akademinę reputaciją (55.3).

QS kylančių Europos ir vidurio Azijos šalių universitetų reitingai „Emerging Europe and Central Asia“ (EECA) yra pirmi tokio pobūdžio reitingai, kuriais siekiama įvertinti sparčiai augantį akademinį meistriškumą šiuose regionuose.