Universitete – žymaus fotomenininko Algimanto Kezio paroda

Iki vasario mėnesio pradžios 2 a. fojė prie V. Biržiškos skaityklos (K. Donelaičio g. 52) galima apžiūrėti lietuvių fotomenininko Algimanto Kezio (JAV) fotografijų parodą „Chicago”.

Algimantas Kezys gimė 1928 m. Lietuvoje. Pasitraukęs į Vakarus dar prieš sovietams okupuojant gimtąją šalį, A. Kezys 1950 m. atvyko į Jungtines Amerikos Valstijas studijuoti, siekdamas tapti jėzuitų kunigu. 1956 m. jis gavo filosofijos magistro laipsnį Lojolos universitete Čikagoje. Paskirtas į lietuviškąją Tėvų jėzuitų arkivyskupiją, tarnavo savo tautiečiams Čikagoje ir kituose Jungtinių Valstijų miestuose.

Dirbdamas Čikagoje, įkūrė Lietuvių fotobiblioteką ir Lietuvių bibliotekos leidyklą, leidžiančią literatūrą etninėmis temomis. Nuo 1974 iki 1977 m. vadovavo Lietuvių jaunimo centrui Čikagoje, o 1980 m. įkūrė meno galeriją. Šiaurinėje Čikagos dalyje įsikūrusi galerija siekia tenkinti pasaulinės lietuvių bendruomenės interesus.

Savo meninius polinkius A. Kezys ugdė pasinerdamas į fotografijos meną. A. Kezio talentas buvo pripažintas 1965 m., jam surengus pirmąją savo parodą Čikagos meno institute. Nuo tada eksponavo savo kūrinius daugelyje Šiaurės ir Pietų Amerikos bei Europos muziejų, jo darbai pasirodydavo žurnaluose ir knygose abipus Atlanto. Nuo 1990 m. menininko parodos kasmet vyksta ir Lietuvoje.