Universitete vyks Ebru meno terapijos metodo pristatymas

1495

Vytauto Didžiojo universiteto Socialinės gerovės institutas kviečia į Ebru meno terapijos (tapyba ant vandens) metodo pristatymą, kurį ves šios naujai besikuriančią terapijos rūšies Lietuvoje iniciatorė Irma Čekanauskienė. Pristatymas vyks spalio 19 d., trečiadienį, 18 val. VDU Socialinės gerovės institute (K. Donelaičio g. 52–410). 
 
Anot I. Čekanauskienės, Turkijos Ebru menas – tapyba ant vandens, nauja, negirdėta, tikėtina veiksminga…
Turkų kalboje žodis „ebru“ reiškia debesį, debesuotą, o „abru“ – vandens veidą. Taigi galima suprasti, kad procesas vyksta vandens paviršiuje, kuomet ant jo teptukų pagalba skleidžiami dažai, po to iš jų metalinėmis lazdelėmis formuojamas vaizdas.
 
„Kontroliuoti spalvos išplitimą įmanoma, tačiau koks bus  rezultatas, kartais sunku nuspėti. Piešimo metu tenka labai pasistengti kol iš mažų dažų lašelių gaunasi norimas paveikslas. Sukūrus paveikslą ant vandens jis uždengiamas popieriaus lapu ir lapas tuoj pat nutraukiamas. Piešinys lieka ant popieriaus, o likęs vanduo išlieka švarus“, – sako Ebru meno terapijos metodo specialistė. 
 
„Ebru – ne vien menas. Kuriant piešinius  ant vandens, demonstruojamas ne tik meniniai gebėjimai, bet ir spalvų pagalba mėgino perteikti savo jausmus ir nuotaikas. Piešimas ant vandens leidžia pasinerti į save, pamiršti rūpesčius, atpalaiduoti. Tai subtilus ir kartu galingas terapinis instrumentas jautraus, išmintingo dailės, darbo terapeuto, socialinio darbuotojo, psichologo ar psichoterapeuto rankose. Ebru padeda išlieti emocijas, vizualizuoti išgyvenimus, sutelkti dėmesį, atsipalaiduoti. Šiame metode susitinka trys stiprūs sielos gydytojai – vanduo, spalvos ir judesys. Su jais bendraujantis menininkas – įgudęs, kūrybiškas tarpininkas. Visa tai stebiu jau 3 metus dirbdama su vaikais, suaugusiais bei šeimomis“, – sako I. Čekanauskienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.