Universitete – susitikimas su rašytoju Tahiru Shahu

1258

Vasario 21 d., ketvirtadienį, 17 val. VDU mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28, II a.) vyks susitikimas su Vilniaus knygų mugės svečiu, populiariu anglų-afganų kilmės rašytoju Tahiru Shahu.

Anglijoje gimusio ir užaugusio Tahiro Shaho (g. 1966) vardas Lietuvos skaitytojams jau gerai pažįstamas. 2009 metais išleista pirmoji jo knyga lietuvių kalba – autobiografinis romanas „Kalifo rūmai: metai Kasablankoje“, kuriame aprašomi atsikraustymo iš Anglijos į Maroką vargai bei patirti išmėginimai. Antroji Tahiro Shaho knyga lietuvių kalba „Tūkstančio ir vienos nakties šalyje“ pasakoja apie naujus rašytojo patyrimus Maroke, su žmona ir dviem vaikais jau įsikūrus 2003 m. įsigytuose Kalifo rūmuose Kasablankoje. 2013 m. Lietuvoje pasirodė trečioji rašytojo knyga „Timbuktu“ – istorinis romanas apie Afriką. Rašytojas yra vienuolikos knygų autorius.

2006 m. Londone pasirodžius T. Shaho romanui „Kalifo rūmai: metai Kasablankoje“, žurnalas „Time“ įtraukė jį į metų geriausių knygų dešimtuką. Šias ir kitas Tahiro Shaho kelionių knygas užsienio kritikai jau dabar vadina kelionių literatūros klasika. Žavėjimasis kiekviena akimirka, stebuklo atradimas kiekvienoje smulkmenoje, gyvenimo prasmės paieškos – visa tai traukia tūkstančius skaitytojų įvairiose pasaulio šalyse.

Tahiras Shahas yra ir dokumentinių filmų kūrėjas – jo filmai buvo rodyti per kanalus „National Geographic“ ir „The History“.

Rašytojas Tahiras Shahas į Vytauto Didžiojo universitetą atvyksta tarpininkaujant Britų Tarybai ir VDU Humanitarinių mokslų fakultetui. Susitikimas su rašytoju vyks anglų kalba, pageidaujantiems bus pasiūlytas sinchroninis vertimas į lietuvių kalbą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.