Universitete – šokio spektaklio „Monstras“ premjera

1280

Lapkričio 5 d., ketvirtadienį, 19 val., VDU didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28) Kauno šokio teatras „Aura“ kauniečius pakvies į šokio spektaklio „Monstras“ premjerą. VDU studentams bilietai parduodami su 50 proc. nuolaida.

Ši premjera – bendras tarptautinės „Auros“ trupės ir Prancūzijos šiuolaikinio šokio kompanijos „Cie Samuel Mathieu“ darbas. Žmogaus žvėriškumo fenomenas priespaudą patyrusiose šalyse – tema, kuriai daug laiko paskyrė choreografas Samuelis Mathieu.

Prancūzijoje kuriantis choreografas tyrinėjo priespaudą patyrusių Europos šalių patirtį, bandydamas suvokti, kaip visa tai veikia dabartinį žmonių gyvenimą. Kurdamas spektaklį choreografas gilinosi į istoriją, bendravo su menininkais ir kitais žmonėmis, siekdamas suprasti ir pajusti tautos ypatumus.

Nors spektaklis kalba apie priespaudos pasekmes visuomenėje, jis tuo pat metu pažadina mintis ir apie šiandienos monstrus, suteikiančius žiniasklaidos kanalams vis naujos medžiagos. Ne tik istorijoje, bet ir šiandien apstu pavyzdžių, kaip esantys valdžioje neišlaiko pusiausvyros ir tampa monstrais. Ir ne tik esantys valdžioje. Jau vaikų žaidimuose galime pastebėti daug negatyvių emocijų ir žiaurumo. Deja, kaip pastebi choreografas, ir užaugę mes nesiliaujame jų žaisti.

Kaip žmoguje gimsta vidinis monstras? Kodėl jis prabunda? Kodėl žiaurumas tampa norma? Kokia mūsų asmeninė pozicija? Kodėl žmonės, patyrę tiek daug žiaurumo ir priespaudos, ilgainiui pamiršta, ką teko išgyventi, ir vėl brenda į tą pačią žiaurumo balą?

„Šokio aikštelė – tarsi mažas visuomenės modelis, kurioje vyksta galios žaidimai. Kaip juos nutraukti? Klausimas kiekvienam iš mūsų. Atsakymų neturiu. Tiesiog stoju į akistatą su realybe. Kraštutinai fiziškas, energetiškas spektaklis, girdomas prisiminimais ir kiekvieno asmenine patirtimi, tikiuosi, atitolins monstro, kuris miega mumyse, pabudinimą“, – sako choreografas S. Mathieu.

Po premjeros Kaune trupė netrukus išvyks į Prancūziją. Lapkričio 19 d. šokio teatras „Aura“ spektaklio „Monstras“ premjerą pristatys tarptautiniame šokio festivalyje „Le neuf neuf“ Prancūzijoje.

Bilietai

Bilietus platina „Tiketa“ ir Kauno šokio teatro „Aura“ kasa (M. Daukšos g. 30A, pirmadieniais-penktadieniais 10-18 val.). VDU studentams taikoma net 50 proc. nuolaida.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.