Universitete – „Šeimos diena“ moksleiviams ir jų tėvams

Gegužės 10 d. VDU antrąjį kartą vyks „Šeimos infodiena“, skirta ne tik moksleiviams, bet ir jų tėveliams. Apsilankyti renginyje kviečiami visi, kurie nori daugiau sužinoti apie studijų sąlygas ir aplinką, VDU išskirtinumą, praktikos ir mainų galimybes. Dalyvių registracija vykdoma internetu.

Dažniausiai universitetai siūlo įvairius renginius ir užsiėmimus tik moksleiviams, tačiau jaunuolių tėvai taip pat aktyviai dalyvauja jų gyvenimuose ir stengiasi suprasti informaciją, kad savo atžaloms galėtų tinkamai patarti. Būtent ši priežastis paskatino Vytauto Didžiojo universitetą suorganizuoti Šeimos dieną, kurios metu tėveliams bus suteikta visa reikalinga informacija, o turiningi pokalbiai su universiteto atstovais išsklaidys visus neaiškumus, susijusius su studijomis.

Universiteto komanda pasirengusi tėvams išsamiai papasakoti apie VDU aplinką, jos pritaikymą neįgaliųjų poreikiams, studijų sistemą, stipendijas, bendrabučius, finansavimą. Apsilankiusieji taip pat sužinos apie studijų mainų programas, gretutines studijas, praktikos galimybes užsienyje, užsienio kalbų mokymąsi, priėmimo sąlygas. Išklausę pranešimus, tėvai turės galimybę asmeniškai pabendrauti su fakultetų atstovais ar kitais darbuotojais prie kavos ar arbatos puodelio. Visi norintys galės apžiūrėti įvairias universiteto erdves.

Renginio dalyviams taip pat bus skirtos dvi specialios universiteto dėstytojų paskaitos apie tai, kaip padėti savo vaikams apsisprendžiant dėl ateities profesijos. VDU Socialinio darbo katedros dėstytoja doc. dr. Jorūnė Vyšniauskytė-Rimkienė aptars tėvų vaidmenį vaikui renkantis studijas, o doc. dr.  Nina Klebanskaja skaitys paskaitą „Karta Y: virtualus gyvenimas ir reali patirtis“, kurioje aptars šiuos klausimus: kuo ypatinga dabartinių jaunų žmonių karta? Kuo jie gyvena? Kas jiems svarbu ir kaip juos suprasti? Renginio pabaigoje numatyta ekskursija – tėvai galės pamatyti skaityklas, auditorijas, bendrabučius ir kitas universiteto erdves.

Norintys dalyvauti renginyje kviečiami registruotis užpildant anketą.

Renginio programa