Universitete pristatys mangą-knygą „Sakuros Lietuvoje“

Gegužės 3 d., penktadienį, 17 val. VDU mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28, II a.) vyks trikalbės mangos-knygos „Sakuros Lietuvoje“ pristatymas.

Leidinį parėmė Japonijos fondas, Vytauto Didžiojo universitetas ir Sugiharos muziejus, o leidybą kuravo VDU Azijos studijų centras ir VDU Japonistikos klubas HASHI.

„Sakuros Lietuvoje“ – knyga apie Antrojo pasaulinio karo metais Kaune dirbusį Japonijos konsulą Čijūnę Sugiharą, jo darbą ir gyvenimą Kaune bei pastangas išgelbėti kuo daugiau žydų gyvybių nuo nacių agresijos. Leidinį sudaro dvi dalys – japonės Harunos Akagi piešta manga (japonų k. manga – komiksas) ir nuotraukomis iliustruota informacija apie jos autorę, konsulo Č. Sugiharos ir jo „bendražygio“ Jano Zvartendijko gyvenimus, Sugiharos muziejų Kaune ir ekspoziciją „Vizos gyvenimui“, leidinio medžiagą paruošusį VDU Japonistikos klubą HASHI bei šio projekto rėmėjus. Knyga išleista trimis kalbomis: japonų, anglų ir lietuvių.

Netrukus knyga pasirodys knygynuose. Leidyklos kainomis knygą galima įsigyti Pasaulio lietuvių centro leidykloje.

Rodyti visus komentarus