A. Tapinas – apie lietuvišką stimpanką

Gruodžio 3 d., ketvirtadienį, 15 val., VDU Menų fakultete (Muitinės g. 7-207) žurnalistas, laidų vedėjas, rašytojas Andrius Tapinas surengs paskaitą-diskusiją „Lietuviškas stimpankas: žanro kultūrinė ir ekonominė vertė“.

Paskaitoje autorius pristatys savo originalaus žanro kūrybinio projekto – „Vilko valanda“ ir „Maro diena“ – idėją ir sklaidą, lietuviško stimpanko (angl. steampunk) ypatybes, diskutuos apie populiariųjų žanrų kultūrinę ir ekonominę vertę.

Diskusiją ves VDU Teatrologijos katedros docentas dr. Edgaras Klivis.

Steampunk yra mokslinės ir maginės fantastikos požanris, sujungiantis technologijas ir estetinį dizainą, kuriuos įkvėpė XIX a. pramonės įrengimai, varomi garu. Šio žanro kūrinių veiksmas dažnai vyksta alternatyvios istorijos XIX amžiuje – pavyzdžiui, britų karalienės Viktorijos laikais, JAV „Laukiniuose vakaruose“, post-apokaliptinėje ateityje, kurioje garo energija yra plačiai naudojama, arba maginės fantastikos pasaulyje, kuriame ši energija paplitusi.

Apie Andrių Tapiną

Andrius Tapinas yra žurnalistas, laidų vedėjas, mokslinės fantastikos rašytojas, romanų „Vilko valanda“ (2013 m.) ir „Maro diena“ (2015 m.) autorius. „Vilko valanda“ buvo pirmoji lietuvių autoriaus parašyta steampunk žanro knyga, laimėjusi 2013 m. „Metų knygos“ rinkimus ir tapusi nacionaliniu bestseleriu. Knygoje pasakojama alternatyvi XX a. pradžios Vilniaus istorija – kas būtų buvę, jeigu Universiteto alchemikų atradimas būtų aukštyn kojom apvertęs Europos gyvenimą, o Vilnius būtų ištrūkęs iš Rusijos imperijos gniaužtų ir praėjusio amžiaus pradžioje tapęs Laisvuoju Miestu – progreso, mokslo ir mistikos centru. Šiais metais pasirodė romano tęsinys „Maro diena“.