Universitete gersime arbatą japoniškai

1045

Rugsėjo 2 d., trečiadienį, 18 val., VDU teatro salėje (S. Daukanto g. 27) Azijos studijų centras surengs japoniškos arbatos gėrimo ceremonijos demonstraciją.

Japonišką arbatos gėrimo ritualą ir jo subtilybes atskleis viešnia iš Japonijos, arbatos ceremonijos meistrė Senyu (Senjū) Tanaka. Meistrė priklauso šeimai, kuri dar Meiji (Meidži) laikotarpiu (1868–1912 m.) įsteigė naują arbatos ceremonijos kryptį – Japonijos Didžiąją arbatos ceremonijos draugiją. Šios krypties arbatos ceremonijos mokymas siekia perteikti tradicijas atsižvelgiant į besikeičiančios visuomenės poreikius bei akcentuoja pagarbą kiekvienam arbatos ceremonijos metu naudojamam daiktui ir žmonių bendravimo harmonijai. Meistrė Senyu Tanaka vadovauja pagrindiniam draugijos mokymo centrui, įsikūrusiam Tokijuje, taip pat yra keleto knygų apie arbatos gėrimo ceremoniją autorė.

Renginio Kaune metu meistrė ne tik pademonstruos arbatos gėrimo ceremoniją, bet ir pristatys savo knygą „Japoniška arbatos gėrimo ceremonija pradedantiesiems“ („Hajimete no chadō“), kurios vertimas į lietuvių kalbą pasirodys 2016 m. pavasarį. Šios knygos vertimas į lietuvių kalbą – tai bendras VDU Azijos studijų centro ir Kyumeikan Kendo mokyklos Kaune projektas, finansuojamas Japonijos fondo.

Renginys skirtas visai Kauno visuomenei, įėjimas nemokamas.

Plačiau apie meistrę Senyu Tanaka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.