Universitetai kreipėsi į Seimą ir Vyriausybę

1828 3

Aleksandro Stulginskio (ASU) ir Vytauto Didžiojo (VDU) universitetai pritaria Seimo ir Vyriausybės deklaruojamam mokslo ir studijų pertvarkos tikslui konsoliduoti išskaidytą Lietuvos aukštųjų mokyklų tinklą, siekiant spręsti valstybės funkcionavimui svarbias švietimo, mokslo ir kultūros problemas, stiprinti mokslo ir studijų potencialą, tarptautinį konkurencingumą, kelti studijų ir mokslo kokybę, siekti glaudesnio mokslo ir verslo bendradarbiavimo.

ASU ir VDU šiandien išplatino pareiškimą dėl Kauno universitetų pertvarkos, kuriame kreipiamasi į Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, Ministrą pirmininką Saulių Skvernelį ir Švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę, kviečiant juos bendradarbiauti sprendžiant šių universitetų susijungimo klausimus.

„Aleksandro Stulginskio ir Vytauto Didžiojo universitetų bendruomenės, aktyviai dalyvaudamos reformos procese, yra priėmusios sprendimus dėl abiejų universitetų susijungimo. Universitetų bendruomenės nepritaria pateikto Valstybinių universitetų tinklo optimizavimo plano siekiui įsteigti Kauno universitetą, kitus Kauno regione veikiančius universitetus (Aleksandro Stulginskio universitetą, Kauno technologijos universitetą, Lietuvos sporto universitetą ir Vytauto Didžiojo universitetą) reorganizuoti prijungiant prie naujai įsteigto Kauno universiteto“, – teigiama pareiškime.

Pasak ASU ir VDU atstovų, šių universitetų bendruomenės, kaip ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Taryba, laikosi tos pačios pozicijos, kad Kauno regione turi veikti trys universitetai: du – specializuoti (sveikatos mokslų ir technologijų) ir vienas klasikinis (universalus) Vytauto Didžiojo universitetas.

Pareiškime nurodoma, jog ASU ir VDU pradeda universitetų susijungimui reikalingų dokumentų rengimą ir kviečia Seimo ir Vyriausybės atstovus bendradarbiauti sprendžiant šių dviejų universitetų susijungimo įgyvendinimo klausimus.

Dokumentą pasirašė VDU Tarybos pirmininkas, Prezidentas Valdas Adamkus, ASU Tarybos pirmininkas Edvardas Makelis, VDU Senato pirmininkas prof. Zigmas Lydeka, ASU Senato pirmininkas prof. Rimantas Velička, VDU rektorius prof. Juozas Augutis ir ASU rektorius prof. Antanas Maziliauskas.

Komentarai

Gonnah

Tai gal kiekviename mieste palikim po 3 Universitetus? VGU irgi technologijų universitetas, tai tada ir Vilniuje palikti 2? Jeigu reikia konsoliduotis, KONSOLIDUOKITES! Niekam nereikia universitetų pabiručių, su nuosavais direktoriais ir pan.

Darius

Tai, kad pagal valdžios planą taip ir numatytą. VGTU ir lieka Vilniuje su VU. Aš tik niekaip nesuprantu, kodėl jau taip KTU nuvertintas, kad jį planuojama prie kitų universitetų jungti? Ir kodėl tas pats charizmatiškasis Baršauskas šiuo klausimu nieko nesako? Tarsi jam toks planas tinka. Gal jis įsivaizduoja, kad sujungus visus Kauno universitetus į kažkokį neaiškų dinozauro darinį, bus jo vadovas, na...rektorius ar direktorius ar akcininkas? Neaišku gi kokia čia forma bus tos aukštosios po visų susijungimų. Jei jau jungiam, tai išvis naikinam visas aukštąsias mokyklas ir paliekam tik VU. Juk ar taip ar taip yra Vilnius ir likusi Lietuva. Kone visos ES investicijos į Vilnių, kalbos apie Vilnių ir t.t. Tai kam čia likusį kaimą išlaikyti. Be jokios abejonės čia buvo sarkazmas. Jei rimtai, tai praktiškai VDU daro teisingus sprendimus. Vilniuj VU ir VGTU, Kaune VDU, KTU ir LSMU, o Šiauliuose ir Klaipėdoje specializuotos akademijos, kurios jau vis tiek priklausytų kažkuriam universitetui. Ir va jums lieka 5 aukštosios.

Kęstas

Tai kad Vyriausybė siūlo Vilniuje palikti 4 universitetines aukštąsias mokyklas: VU, VGTU, Menų akademiją, Karo akademiją, tuo tarpu Kaune - tik 2: LSMU ir naują Kauno universitetą. Kodėl Vilniuje turi būti keturi pabiručiai, o ne trys ar du? O kodėl Kaune būtinai du, o ne trys? Ministras pirmininkas ir ministrė pabrėžia, kad ne universitetų skaičius yra svarbus, o mokslo ir studijų kokybė ir naujas aukštojo mokslo finansavimo modelis. Tačiau realiai diskusija vyksta būtent apie universitetų skaičių: teigiama, kad Kaune turi likti tik du universitetai, o kiek kitoks požiūris vieno rektoriaus, absoliučiai palaikančio Vyriausybės planą, įvardijamas nevalstybišku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.