Tyrėjams pristatys M. Sklodowska Curie programą

1090

VDU tyrėjai kviečiami dalyvauti seminare, kurio metu bus pristatyta Marie Sklodowska Curie programa. Programos strateginis tikslas – aukštos kokybės ir inovatyvus tyrėjų lavinimas, patrauklios karjeros galimybės bei apsikeitimas žiniomis, skatinant tarptautinį ir tarpsektorinį tyrėjų judumą. Seminaro pranešėja – LMT Tarptautinių programų skyriaus vedėja ir M. Sklodowska Curie  programos  nacionalinė atstovė Lietuvoje dr. Aistė Vilkanauskytė.

Seminaras vyks kovo 3 d., 14 val., VDU mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28).

Marie Sklodowska Curie programa yra didžiausios Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų finansavimo programos „Horizontas 2020“ išskirto „Pažangaus mokslo“ prioriteto dalis. Šia programa visais profesinės veiklos etapais remiami bet kokios pilietybės mokslininkai. Finansavimą gali gauti bet kokių disciplinų mokslininkai, pradedant sveikatos priežiūra ir baigiant fundamentiniais tyrimais. Pagal M. Sklodowska Curie programą remiami ne tik mokslo darbuotojai, bet ir doktorantai, universitetų ir įmonių partnerystė, trumpalaikiai mainai ir iš užsienio grįžtančių mokslo darbuotojų reintegracija.

Programos dalyviai ir paraiškų vertinimas

Dėl stipendijos gali kreiptis mokslo darbuotojai, turintys daktaro laipsnį arba bent ketverių metų patirtį mokslinių tyrimų srityje. Parama gali būti skiriama į bet kurią Europos ar pasaulio šalį vykstantiems mokslo darbuotojams. Stipendijos taip pat gali prašyti ES nepriklausančių šalių geriausi mokslo darbuotojai, norintys mokslinius tyrimus vykdyti Europoje.

Stipendijų paraiškas vertina nepriklausoma garsių Europos ir kitų šalių mokslininkų grupė. Vertinimas grindžiamas projekto moksline kokybe ir jo galimu poveikiu Europos konkurencingumui, taip pat priimančiosios institucijos ir mokslo darbuotojo kompetencija.

Finansuojama veikla

Marie Sklodowska Curie veiklose nėra iš anksto nustatytų teminių prioritetų, todėl tyrimų objektus pasirenka patys tyrėjai. Veiklose gali dalyvauti visų mokslinių tyrimų ir inovacijų sričių atstovai šiose srityse:

Lietuvoje Marie Sklodowska Curie programą koordinuoja Lietuvos mokslo taryba.

Daugiau informacijos

Daugiau informacijos apie programą, finansavimo sąlygas ir visą reikalingą pagalbą suteiks VDU Projektinės veiklos tarnybos vyr. specialistė Eilina Dailidienė (tel. 8 37 323 296).

Naudingi šaltiniai

Lietuvos mokslo tarybos tinklalapis

Europos Komisijos tinklalapis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.