Konferencijoje – Japonijos išteklių (g)lokalizacijos temos

396

VDU Azijos studijų centras kartu su „Global Japan Office“ rugsėjo 12-15 dienomis kviečia nepraleisti 29-osios tarptautinės Europos Japonijos studijų išteklių specialistų asociacijos (EAJRS) konferencijos, kurios tema šiais metais yra „Japonijos studijų išteklių (g)lokalizacija“ (“(G)localizing Japanese Studies Resources”).

Į konferenciją atvyksta 97 dalyviai iš Japonijos, Kinijos, JAV, Kanados, Indijos, Prancūzijos, Šveicarijos, Vokietijos, Suomijos, Švedijos, Danijos, Belgijos, Norvegijos, Slovėnijos ir kt. šalių. Kaune įvyksianti konferencija bus pirmoji, kurią ši asociacija suorganizuos Baltijos šalyse.

„Tai, kad VDU buvo išrinktas suorganizuoti šią pasaulinio lygio konferenciją, mums yra didelė garbė, – sakė Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas. – Viena to priežasčių buvo labai aktyviai mūsų centro kuriami ir naudojami elektroniniai ištekliai, tokie kaip japonų-lietuvių kalbų žodynas ar japonų kalbos vadovėlis. Praėjusių metų konferencijoje Osle dalyvius labai sudomino Kaune ribotomis galimybėmis kuriami elektroniniai japonistikos ištekliai, kurie pritaikomi vietos, t. y. lietuviškiems poreikiams“.

Pagrindinis dėmesys konferencijos metu bus skiriamas išteklių pri(si)taikymui prie vietos vartotojo globaliame kontekste. Atsižvelgiant į tai, kad šiais metais konferencija organizuojama Kaune – mieste, turinčiame glaudų santykį su Čiune Sugihara, gelbėjusiu žydų gyvybes 1939–40 m. – dalis konferencijos skiriama japonistikos resursams, susijusiems su Antruoju pasauliniu karu. Renginio metu svečiams bus rodomas dokumentinis filmas „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“, pristatoma Azijos knygų erdvė VDU bibliotekoje.

Konferencijos dalyviai aptars ne tik su Č. Sugihara susijusius dokumentus, bet ir senąjį Japonijos graviūrų meną, Japonijos ambasadų klausimus, mokslinius išteklius skaitmeniniame amžiuje, retų japoniškų knygų išsaugojimą, Japonijos istoriją lietuviškuose vadovėliuose ir kt. Tarp pranešėjų – Kembridžo universiteto, Britų muziejaus, Leipcigo, Kopenhagos, Helsinkio, Ciuricho, Oslo ir kitų universitetų, Prahos nacionalinės galerijos, Japonijos Nacionalinio informatikos instituto ir daugybės kitų įstaigų atstovai.

Europos Japonijos studijų išteklių specialistų asociacija yra viena didžiausių japonistikos specialistus vienijančių organizacijų pasaulyje, kuri ypatingą dėmesį skiria japonologijos išteklių kaupimui, kūrimui, valdymui ir sklaidai. Kasmetinės jos konferencijos vyksta nuo 1994 m., daugiausia Vakarų Europos valstybėse, ir sutraukia šimtus specialistų iš viso pasaulio: ne tik Europos ir Japonijos, bet ir iš Australijos, Amerikos bei Azijos valstybių.

29-oji tarptautinė EAJRS konferencija „Japonijos studijų išteklių (g)lokalizacija“ (“(G)localizing Japanese Studies Resources”) vyks rugsėjo 12–15 d. VDU mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, Kaunas).

Konferencijos tinklalapis – https://www.eajrs.net/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.