loader image

Tarptautinėje konferencijoje – apie valgymo sutrikimus

719

Birželio 29 – liepos 1 d. VDU mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28) vyks tarptautinė konferencija valgymo sutrikimų klausimais, kuri suburs geriausius užsienio ekspertus ir įvairialypę specialistų bendruomenę daugiausia iš Rytų Europos. Tarp laukiamų 150 dalyvių – pranešėjai iš Ukrainos, Azerbaidžano, Izraelio, Indijos, Baltarusijos, Rusijos ir Baltijos šalių.

Konferencija, kurią rengia organizacija „Globali iniciatyva psichiatrijoje“ (FGIP), Vilniaus valgymo sutrikimų centras ir Vytauto Didžiojo universitetas, yra pirmasis susitikimas, vienijantis regiono valgymo sutrikimų ekspertus. Tikimasi, kad jis sukurs Rytų Europos valgymo sutrikimų specialistų tinklą (EEEDN), kurio susitikimai vyks kas antrus metus. Tai pirmas kartas, kai konferencija šia tema vyksta kartu su vertimu į anglų ir rusų kalbas.

Valgymo sutrikimai yra auganti problema, ypač išsivysčiusiose šalyse. Anksčiau jie dažnai buvo ignoruojami arba klasifikuojami kaip kitos psichikos ligos, tokios kaip šizofrenija. Statistiškai tikėtina, kad Lietuvoje apie 6 tūkst. asmenų kenčia nuo šių sutrikimų – jie gali prasidėti ir labai jauname amžiuje, nuo vos aštuonerių metų, ir yra paplitę tiek tarp vyrų, tiek tarp moterų. Tokio dydžio šalyje kaip Ukraina, kurioje nėra jokių specializuotų  tarnybų, galimai iki 100 tūkst. žmonių kenčia nuo valgymo sutrikimų. Valgymo sutrikimų turintys žmonės pasižymi didžiausiu mirtingumu iš visų psichikos ligų – didesniu nei sergantys depresija. Daugiau nei dešimt procentų ligonių miršta.

Konferencija „Severe and Enduring Eating Disorders and Co-morbidity“ („Sunkūs ir ilgalaikiai valgymo sutrikimai ir komorbidiškumas“) vyks birželio 29 – liepos 1 d. VDU mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28).

Daugiau informacijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.