Tarp geriausių Lietuvos studentų – ir VDU atstovai

1795

Kaip ir kasmet, geriausiems Lietuvos studentams Švietimo ir mokslo ministerija paskirstė vardines Lietuvos Respublikos prezidentų stipendijas. Dvi iš jų atiteko Vytauto Didžiojo universiteto studentams: Muzikos akademijos Atlikimo meno bakalauro antrakursiui Jurgiui Jarašiui bei Ekonomikos ir vadybos fakulteto Marketingo ir tarptautinės komercijos magistrantei Viktorijai Grigaliūnaitei.

Prezidentų stipendijos skiriamos vieneriems studijų metams už gerus akademinius pasiekimus ir aktyvią mokslinę veiklą. Kandidatai stipendijoms atrenkami atsižvelgiant į mokymosi rezultatus, studijų, mokslinės ir meninės veiklos įvertinimus, dalyvavimą konkursuose, ekspedicijose, mokslinės praktikos projektuose, paskelbtus mokslo darbus ir kt.

Kazio Griniaus, Antano Smetonos, Aleksandro Stulginskio, Jono Žemaičio ir Algirdo Brazausko stipendijos ateinančiais mokslo metais už puikius akademinius pasiekimus atiteks dvidešimt šešiems universitetų ir kolegijų studentams.

Gabiausiems valstybinių aukštųjų mokyklų studentams kasmet numatoma trisdešimt vardinių stipendijų – po penkias kiekvienai iš šešių studijų sričių. Technologijos mokslų studentams skiriamos Jono Žemaičio, socialinių mokslų – Algirdo Brazausko, biomedicinos mokslų – Kazio Griniaus, fizinių mokslų – Aleksandro Stulginskio, humanitarinių mokslų ir meno studijų atstovams atitenka Antano Smetonos vardo stipendijos.

Iš universitetų studentams šiemet paskirtų 23-ijų stipendijų vienuolika stipendijų gaus Vilniaus universiteto atstovai, tris – Kauno technologijos universiteto studentai, po dvi – Klaipėdos ir Vytauto Didžiojo universitetai, po vieną stipendiją atiteks studentams iš Šiaulių, Vilniaus Gedimino technikos, Aleksandro Stulginskio ir Lietuvos sveikatos mokslo universitetų bei Vilniaus dailės akademijos.

Trys kolegijoms skiriamos stipendijos pasieks Alytaus, Kauno ir Kauno technikos kolegijų studentus.

Kandidatūras stipendijoms teikia aukštosios mokyklos, jas vertina Lietuvos mokslų akademijos ekspertai.

Prezidentų vardines stipendijas siekiant pagerbti Lietuvos Respublikos prezidentus ir paskatinti geriausius Lietuvos studentus Švietimo ir mokslo ministerija įsteigė 1995 metais.

Daugiau informacijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.