Tarp geriausių jaunųjų politologų – VDU studentai

861

Nacionalinė politologų olimpiada

Gegužės 5 d. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje (URM) vyko Akademinio politologų klubo organizuotos XVI Nacionalinės studentų politologijos olimpiados finalinis etapas. Pirmąją vietą iškovojo Andrius Veršinskas (VDU). Antrąją vietą komisija skyrė Žilvinui Labanui (VDU), trečiąją – Lukui Dapšiui (ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas). Jiems, kartu su dar trim finalininkais, olimpiados globėjas Europos Parlamento narys Algirdas Saudargas dovanoja kelionę į Europos Parlamentą Strasbūre.

Olimpiados finalinio turo metu dalyviams teko spręsti testo forma sudarytas užduotis, o keturi teste geriausias politines žinias pademonstravę studentai varžėsi debatuose. Juose buvo diskutuojama apie transatlantinę prekybos ir investicijų sutartį tarp JAV ir ES, Ukrainos konflikto poveikį Lietuvos užsienio politikai, bandoma išsiaiškinti, kokios Europos Sąjungos reikia Lietuvai: Europos federacijos ar nacionalinių valstybių sąjungos.

Dalyvių žinias ir retorinius gebėjimus vertino komisija, kurią sudarė Europos Parlamento narys Algirdas Saudargas, URM ministro atstovas spaudai Kęstutis Vaškelevičius, Vilniuas universiteto (VU) Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) direktorius Ramūnas Vilpišauskas, VDU profesorius Mindaugas Jurkynas ir  visuomenininkas, žurnalistas Rimvydas Valatka.

Olimpiados dalyvius pasveikinti atvyko URM ministras Linas Linkevičius. Jis pasidžiaugė, kad Lietuvoje tiek daug jaunų iniciatyvių žmonių. Ministras linkėjo sėkmės ne tik olimpiadoje, bet ir ateityje, kuriant Lietuvą. Taip pat sveikinimo žodžiais dalinosi diplomatas Petras Zapolskas.

Finalininkai buvo apdovanoti simboliniais prizais, knygomis, o pirmų 6 vietų laimėtojai, iškovoję A. Saudargo įsteigtą prizą, rugsėjo 1117 dienomis vyks į 6 dienų pažintinę kelionę, kurios metu aplankys žymius Lenkijos, Vokietijos ir Prancūzijos objektus, bus supažindinti su Europos Parlamento narių darbu. I vietos laimėtojui įteikta tradicinė nugalėtojo statulėlė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.