Švietimo ir mokslo komiteto posėdyje aptarė pedagogų rengimą

908

Kovo 28 d. Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdyje buvo aptartas universitetų pasirengimas pedagogų rengimo pertvarkai. Posėdžio metu VDU rektorius prof. Juozas Augutis pristatė VDU parengtą pedagogų rengimo ir kvalifikacijos tobulinimo planą.

Baltijos šalyse tarptautiškumo lyderiu pripažintas VDU ruoš pedagogus visiems švietimo sistemos lygmenims – pradedant nuo ikimokyklinio, pradinio ugdymo ir baigiant viduriniu. Tačiau didžiausia, išskirtinė naujovė, kurios mūsų šalyje dar nebuvo – mokomosios pedagogikos studijų programa, kuri leidžia studentams patiems rinktis ir derinti savo studijas taip, kad jas baigus būtų galima tapti dviejų ar net daugiau dalykų mokytojais.

„Pedagogų rengimas vyks derinant nuoseklųjį ir lygiagretųjį modelius, t.y. mokytoju bus galima tapti ne tik baigus 4 metų pedagogikos bakalauro studijas, bet ir vėliau, jau turint kitos srities diplomą, o pedagogo kvalifikaciją įgyjant po vienerių metų profesinių studijų“, – pasakoja VDU Edukologijos akademijos vadovė doc. Lina Kaminskienė.

Visų krypčių studentai galės pasiekti aukščiausią (C1) anglų kalbos lygį, turės bendrų pedagogikos studijų dalykų, pavyzdžiui, psichologijos, specialiosios pedagogikos, įtraukiojo ugdymo, modernios didaktikos, ugdymo planavimo, ugdymo turinio kūrimo. Visiems būtų suteiktos aukščiausio lygio pedagogo kompetencijos ir platus, visiems universiteto studentams suteikiamas laisvųjų menų (angl. liberal arts) išsilavinimas.

„Stojančiųjų balai turės būti ne žemesni nei į kitas studijų programas, o motyvacijos vertinimas padės atrinkti labiausiai motyvuotus asmenis“, – paaiškina doc. L. Kaminskienė.

Naujovių netrūks ir kitose pedagogikos studijose, pradedant nuo ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programos, kur ypatingas dėmesys bus skiriamas įtraukiajam ugdymui, gamtamoksliniam ugdymui, technologijų taikymui, pažinčiai su įvairiomis ugdymo sistemomis ir geriausiomis pasaulio praktikomis, neuromokslų ir IT naujovėmis.

Visose pedagogų rengimo programose akcentuojama galimybė vykdyti praktiką – pavyzdžiui, bakalauro studijose tam iš viso skiriama net 30 kreditų. Dalyvaujant „Erasmus“ tarptautinių mainų programoje, studijas arba praktiką galima vykdyti užsienyje – net 27 ES šalyse, taip pat Norvegijoje, Turkijoje, Šveicarijoje, Islandijoje ir kitur. Šiemet VDU inicijuos naują mentorystės programą, skirtą mokytojų kvalifikacijos tobulinimui – jos metu studentai galės atlikti praktiką švietimo įstaigose, padedami mokytojo-mentoriaus.

„Svarbi naujovė – privaloma vienerių metų pedagoginė praktika baigus studijas. Ji padės pradedančiajam mokytojui adaptuotis mokyklos bendruomenėje, perimti patyrusio pedagogo patirtį, tačiau kartu neprarasti ryšio ir su aukštąja mokykla“, – pažymi doc. L. Kaminskienė.

Daugiau informacijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.