loader image

Susitikime diskutuos apie lietuvių diasporą prieš šimtą metų ir dabar

720

Vasario 20 d., 16 val. VDU kviečia į Prezidento Valdo Adamkaus biblioteką-muziejų (S. Daukanto g. 25), kur vyks pirmasis seminarų ciklo „Lietuvių diaspora prieš 100 metų ir šiandien“ susitikimas.  Jo metu, kartu su pirmuoju atkurto jouniversiteto rektoriumi, VDU Garbės profesoriumi, mokslininku prof. Algirdu Avižieniu bus diskutuojama apie lietuvių diasporos ateities vaizdinius ir perspektyvas.

„Dabartinis lietuvių išsisklaidymas po pasaulį jau keliolika metų „krečia išdaigas“ lietuvių tapatybei“, – atkreipia dėmesį VDU Lietuvių išeivijos instituto  vadovas, istorikas prof. Egidijus Aleksandravičius.

Ir nors esame emigracijos čempionai, mūsų vadovėliuose nėra pasakojimo apie diasporos praeitį, o šiandieniame viešajame diskurse nedaug tekalbame ir apie galimus lietuvių diasporos ateities vaizdinius. Galbūt vienas iš šių vaizdinių galėtų būti lietuvių tautos, esančios ir čia ir ten bendrabūvis?

Kokį vaidmenį, tuomet turėtų atlikti kiekviena jos dalis: tiek 100-tį skaičiuojančios pasaulio lietuvių bendruomenės ir organizacijos; naujieji migrantai; nuolat migruojanti tautos dalis, kuri jaučiasi nei atvykusi, nei išvykusi; ir žinoma, mes, gyvenantys Lietuvoje?

Diskusiją moderuos VDU prof. E. Aleksandravičius.

Renginys atviras visai visuomenei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.