Sukurta nauja svetainė apie Azijos studijas Lietuvoje

1344

Kovo 31 d. pradėjo veikti nauja svetainė apie Azijos studijas Lietuvoje. Tikimasi, kad ši svetainė bus pagrindinė Lietuvos Azijos studijų (orientalistikos) duomenų bazė-archyvas, sutalpinsianti informaciją apie Lietuvoje kuriančius ir kūrusius mokslininkus bei vertėjus, parašytas ir išverstas knygas, rašomas disertacijas, veikiančias institucijas, knygų ir meno dirbinių kolekcijas.

Svetainė siekia skatinti Azijos studijų plėtrą Lietuvoje, palengvinti Lietuvos visuomenės prieinamumą prie informacijos apie Azijos studijas Lietuvoje, pagerinti Azijos studijų mokslininkų tarpusavio bendradarbiavimą ir dalinimąsi informacija tarpusavyje, pagerinti atskirų Azijos studijas vykdančių mokslo institucijų vykdomos veiklos sklaidą ir žinomumą Lietuvoje bei užsienyje.

Nors ši svetainė buvo inicijuota Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro ir jos paleidimą parėmė Japonijos fondas, šiuo metu svetainė neatstovauja nė vienos institucijos interesų, bet siekia sukurti palankią terpę aktyvaus mokslininkų ir Rytų šalių mėgėjų tinklo susiformavimui. Svetainės administravimas, kūrimas ir vystymas yra paremti savanoriškomis iniciatyvomis. Tikimasi, kad prie svetainės kūrimo ir vystymo aktyviai prisidės visi Lietuvos orientalistai ir orientalistika besidomintieji. Apie galimybes prisidėti prie svetainės kūrimo ir vystymo, prašome skaityti čia.

Kol kas dalis svetainės funkcijų yra apribotos, tačiau netrukus bus suteiktos techninės galimybės kiekvienam talpinti čia norimą informaciją, atsiras duomenų rikiavimo funkcijos ir pan. Šiuo metu svetainėje galima rasti nemažai įrašų apie japonologiją Lietuvoje. Tikimasi, kad netrukus padaugės informacijos apie sinologijos, koreanistikos, indologijos, Artimųjų ir Viduriniųjų Rytų, kitų Azijos regionų studijas Lietuvoje.

Maloniai kviečiame apsilankyti naujoje svetainėje, o taip pat prisijungti prie svetainę palaikančiųjų grupės Facebook socialiniame tinklalapyje. Jūsų palaikymas yra labai svarbus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.