Sugiharos savaitė Kauno erdves pripildys japoniškos kultūros

1057

Ruduo Kaune prasidės Sugiharos savaitės renginiais, tarp kurios organizatorių – ir Vytauto Didžiojo universitetas. Rugsėjo 3-9 d. vyksiančio ciklo programoje – koncertai, simpoziumas, filmų peržiūros, viešos paskaitos, kūrybinės dirbtuvės ir kiti unikalūs renginiai. Jų metu kauniečiai galės daugiau sužinoti apie japonišką kultūrą bei Kauno ir Japonijos draugystės istoriją.

Sugiharos savaitės renginiai startuos jau kitą pirmadienį, rugsėjo 3 dieną. Šventę pradės atidarymo koncertas Kauno filharmonijoje „Improvizacinė muzika“, kuriame kūrinius atliks atlikėjai iš Japonijos ir Lietuvos. Kauniečiai ir miesto svečiai bus kviečiami pamatyti filmą „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“, kuriame pasakojama miesto ryšių su Japonija užmezgimo istorija. Rugsėjo pradžioje duris atvers ir visą savaitę lankytojų lauks parodos apie Tekančios Saulės šalį. Kauniečiai su japonų kultūra taip pat galės susipažinti ir dalyvaudami paskaitose, ekskursijose bei įvairiose dirbtuvėse. „Specialus šių metų svečias yra netikėtos kultūros festivalis „nowJapan“, pakviesiantis į Japonijos menininkų kūrybines dirbtuves“, – pasakojo vieno iš organizatorių, VDU Azijos studijų centro, vadovas dr. Aurelijus Zykas.

Rugsėjo 5 dieną „Sugiharos savaitės“ programoje numatomas neeilinis renginys – tarptautinis simpoziumas „Diplomatai, gelbėję žydų gyvybes“. Į renginį VDU mažojoje salėje rinksis atstovai iš viso pasaulio. Pranešimus čia skaitys svečiai iš Izraelio, Japonijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Nyderlandų, Prancūzijos ir Vokietijos.

Vienas svarbiausių programos akcentų Kauno draugystę su Japonija įprasmins rugsėjo 8-ąją, šeštadienį, Nemuno saloje. Čia ankstyvą popietę bus sodinamos Kauno ir Japonijos draugystės parko sakuros. Šia proga pasirodymą surengs Kauno šokio teatro „Aura“ trupės šokėjai, taip pat vyks japoniškų aitvarų festivalis, veiks aitvarų gamybos dirbtuvės.

Anot organizatorių, oficialus antrosios „Sugiharos savaitės“ uždarymas šeštadienio popietę vyks VDU Didžiojoje salėje, kur pasirodys jungtinis Japonijos choras „Ichinoseki Glee Club & Musical Hiraizumi & Shiratama“, Kauno berniukų ir jaunuolių choras „Varpelis”, ansamblis „Nemunas“ bei kiti atlikėjai.

„Sugiharos savaitė išsiskiria iš kitų renginių tuo, kad tai yra Kauno bendruomenės dovana miestui. Šių metų Sugiharos savaitė dovanos miestiečiams ne tik įspūdžius, bet ir naujai pasodintą Sakurų parką Nemuno saloje“, – teigė Kauno miesto mero pavaduotojas Simonas Kairys, pažymėjęs, jog renginius organizuoja Sugiharos grupė Kauno ir Japonijos ryšių plėtrai kartu su Kauno miesto savivaldybe, VDU ir kitais.

Sugiharos savaitė – renginių ciklas, skirtas įamžinti japonų diplomato Čiunės Sugiharos atminimą. Ši istorinė asmenybė 1939-1940 m. gyveno Kaune ir kartu su olandų konsulu Jan Zvartendijk čia išdavė „Vizas gyvenimui“, išgelbėjusias ne mažiau kaip 6000 žydų gyvybių.

Oficiali renginio programa

Daugiau informacijos apie Sugiharos savaitę galite rasti oficialiame renginio „Facebook“ puslapyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rodyti visus komentarus