Su Kovo 11-ąja!

1354

Vytauto Didžiojo universiteto rektorius prof. Juozas Augutis sveikina universiteto bendruomenę ir visus Lietuvos žmones Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga.

Pagerbiant šią valstybei brangią šventę, kviečiame peržiūrėti keletą eksponatų iš VDU Menų fakulteto profesoriaus, fotomenininko Romualdo Požerskio parodos „Lietuva 1988-1993“, skirtos istoriniams įvykiams, vedusiems į mūsų šalies nepriklausomybės atgavimą.

Fotografijos kuria autentišką vizualinį pasakojimą apie Lietuvos kelią į laisvę. Vaizdai, užfiksavę dramatiškus istorinius įvykius – nuo pirmųjų Sąjūdžio mitingų iki Sovietinės kariuomenės pasitraukimo iš Lietuvos – turi neįkainojamą dokumentinę vertę. Tačiau tai – daugiau nei vien istorijos vaizdiniai dokumentai. Fotografijose įamžinti ne tik svarbūs įvykiai, bet ir jų dalyvių išgyvenimai, netiesiogiai perteiktos paties fotografo anuomet patirtos emocijos.

Prof. R. Požerskio paroda „Lietuva 1988–1993“ buvo pristatyta keturiose valstybėse: Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje Klaipėdoje, Lietuvos Respublikos ambasadoje Varšuvoje, Lietuvos nuolatinės atstovybės Europos sąjungos patalpose Briuselyje ir Lietuvos Respublikos ambasadoje Rusijos Federacijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.