Literatūros kūryba, kritika ir komunikacija

STUDIJŲ REZULTATAI

Baigę šią studijų programą absolventai gebės:
1. Įvardinti, apibrėžti, interpretuoti ir susieti sudėtingas visuomenines bei kultūrines literatūros kūrimo, recepcijos, platinimo, panaudojimo, tekstų sudarymo bei žanrų vystymosi sąlygas.
2. Paaiškinti literatūros komunikacijos ir kritikos ypatybes, reikšmę bei poveikį literatūros procesams.
3. Paaiškinti ir palyginti skirtingų šiuolaikinės literatūrologijos disciplinų tikslus, sąvokas ir teorines prieigas.
4. Ištirti ir įvertinti konkretaus literatūros reiškinio, proceso ar jo dalies savybes bei funkcijas ir palyginti kelių skirtingų reiškinių poetikos charakteristikas, estetines ir ideologines nuostatas, kūrybingai pasitelkdami tinkamus instrumentus, literatūros teoriją ir tyrimo metodus.
5. Parinkti, pritaikyti, modifikuoti ir jungti šiuolaikinės literatūrologijos instrumentus ir metodus, analizuodami konkretų literatūros reiškinį ar jo dalį.
6. Reaguodami į naujausius literatūros procesus ir kintančią situaciją, suformuluoti originalius ir aktualius klausimus, susijusius su specifine sudėtinga literatūrologijos problema ir argumentuotai juos išspręsti, grįsdami įrodymais ir konceptualizuodami išvadas.
7. Literatūrologiniam tyrimui kūrybingai pasitelkti kuo įvairesnius tinkamus šaltinius ir technologijas.
8. Pritaikyti ir pertvarkyti literatūrologinio tyrimo rezultatų pateikimo formą ir būdą, atsižvelgdami į adresato literatūrinę kompetenciją ir galimą situaciją.
9. Parašyti, suredaguoti ir publikuoti tekstą, pristatantį, tiriantį ir vertinantį konkretų literatūros reiškinį, procesą ar jo dalį.
10. Viešai diskutuoti apie literatūros lauko procesus ir problemas, pateikdami savo požiūrį, suvokdami savo kaip literatūros lauko agento vaidmenį visuomenėje ir priimdami atsakomybę už pateiktą požiūrį.

TOLESNIŲ STUDIJŲ IR KARJEROS GALIMYBĖS

Programą baigę absolventai įgyja kvalifikaciją dirbti literatūros kritikais, apžvalgininkais ir redaktoriais žiniasklaidoje ir leidybos srityje; literatūros agentais; literatūrinės veiklos koordinatoriais ir organizatoriais įvairiose literatūrinės kūrybos sklaidos organizacijose (muziejuose, kūrybinėse organizacijose, nevyriausybinėse institucijose), kultūros ir švietimo įstaigose (bibliotekose, archyvuose, mokyklose, kultūros centruose); mokslo ir pedagoginiais darbuotojais akademinėse institucijose (universitetuose, mokslinių tyrimų centruose), literatūrinės kūrybos sklaidos lauko analitikais valstybinėse institucijose; taip pat inicijuoti ir vykdyti savarankiškus literatūrinės kūrybos sklaidos projektus (organizuoti festivalius, diskusijas, kitus renginius). Studijas galima tęsti filologijos krypties doktorantūroje.

PRAKTIKOS APIBŪDINIMAS

Antrajame semestre rengiamas Tiriamasis projektas: literatūros kritikos praktika. Studentai atlieka vieno mėnesio trukmės praktiką pasirinktoje darbo vietoje. Vykdant tiriamąjį projektą, studentą konsultuoja tiriamojo projekto vadovas katedroje ir praktikos vadovas darbo vietoje. Praktikoje įgytų žinių, surinktų duomenų pagrindu gali būti rašomi ir baigiamieji magistro darbai. Tikslas - suteikti galimybę studentams išžvalgyti praktinės profesinės veiklos galimybes ir išbandyti įgytas literatūrologijos teorines žinias, mokėjimus bei kompetencijas, pritaikant jas realioje konkrečioje praktinėje veikloje pasirinktoje darbo vietoje.

BAIGIAMASIS DARBAS

Baigiamasis magistro darbas