Kaimo plėtros administravimas

STUDIJŲ REZULTATAI

1. Geba aiškinti, analizuoti, kritiškai vertinti žemės ūkio ir kaimo plėtros politikos sistemą, viešojo valdymo teorijas ar koncepcijas, ryšius tarp viešosios politikos strategijų, programų bei įgyvendinimo planų.
2. Išmano žemės ūkio ir kaimo vystymosi strategijų, programų ir projektų rezultatyvumo ir veiksmingumo vertinimo metodologiją bei geba kūrybiškai ją taikyti profesionaliai prisidėdami prie viešosios politikos proceso ir viešųjų paslaugų teikimo tobulinimo.
3. Geba nustatyti, atskirti ir įvertinti kaimo plėtros politikos rezultatus ir pasekmes, nuosekliai planuodami, koordinuodami ir kontroliuodami organizacinius procesus prisidėti prie žemės ūkio ir kaimo plėtros politikos prioritetų nustatymo, politikos formavimo bei vertinimo.
4. Geba analizuoti, kritiškai vertinti, rengti naujas kaimo plėtros valdymo priemones, nustatyti kaimiškų regionų vystymosi strateginio valdymo prioritetus, formuluoti tikslus, uždavinius ir priemones, taikydami vadybines inovacijas sutelkti išteklius kaimo institucijų pokyčiams įgyvendinti.
5. Geba identifikuoti mokslinę ar praktinę problemą, parengti metodiką jai spręsti ir atlikti empirinius tyrimus, profesionaliai taikyti ir derinti tarpusavyje kiekybinius ir kokybinius tyrimo metodus, kaimiškų vietovių vystymosi valdymo analizės, vertinimo, sprendimų priėmimo procesuose.
6. Geba surinkti, išsamiai analizuoti informaciją, ja nuosekliai ir argumentuotai remtis priimdami inovatyvius kaimiškų vietovių valdymo sprendimus dinamiškoje ir aukšto neapibrėžtumo aplinkoje, teikdami patarimus politikams ar vadovams bei bendradarbiaudami su įvairiomis suinteresuotomis grupėmis.
7. Geba atpažinti ir prisiimti atsakomybę už savo sprendimus ir veiksmus, derinti privačius ir viešuosius interesus nesiekdami asmeninės naudos; įvertinti viešosios politikos rezultatus ir pasekmes, priimti inovatyvius sprendimus sąžiningai ir nešališkai piliečių atžvilgiu.
8. Geba pasinaudoti mokslinių tyrimų žiniomis, vykdyti tyrimus bendraudami ir bendradarbiaudami su piliečiais ar jų grupėmis, kaimo plėtros veikėjais.
9. Geba būti lyderiais, vadovauti, motyvuoti, dirbti įvairių kartų ir kultūrų komandose, lanksčiai ir kūrybiškai bendradarbiaudami su piliečiais ar jų grupėmis, kaimo plėtros veikėjais.
10. Geba išsamiai informuoti ir profesionaliai konsultuoti kaimo plėtros veikėjus, įtraukti piliečius, ekspertus, nevyriausybines organizacijas į kaimiškų vietovių strateginio vystymosi valdymą, parinkdami novatoriškus jų dalyvavimo metodus.

TARPTAUTINIŲ MAINŲ GALIMYBĖS

Studijų metu studentams sudaromos galimybės išvykti ir studijuoti užsienio šalių universitetuose pagal ERASMUS+ studijų mainų programą.

TOLESNIŲ STUDIJŲ IR KARJEROS GALIMYBĖS

Kaimo plėtros administravimo studijų programos absolventai galės:
• dirbti kaimo plėtros viešojo administravimo sistemoje: žemės ūkio ir kaimo plėtros viešojo administravimo, savivaldos, konsultavimo institucijose ir agentūrose, vietos veiklos grupėse ir kitose nevyriausybinėse organizacijose bei mokslinių tyrimų institucijose;
• vykdyti mokslinius ir taikomuosius tyrimus įvairiose kaimo ir regionų plėtros srityse;
• tęsti studijas doktorantūroje bei po 4 metų nuolatinių arba 6 metų ištęstinių studijų įgyti socialinių mokslų daktaro laipsnį.

BAIGIAMASIS DARBAS

Studijos baigiamos magistro baigiamuoju darbu (30 kr.). Baigiamasis darbas pristatomas ir ginamas viešai.