Žemės ūkio ekonomika

STUDIJŲ REZULTATAI

1. Visapusiškai išmanyti bendramokslinę tyrimų metodologiją ir remiantis klasikinėmis bei moderniomis ekonominėmis teorijomis kritiškai vertinti žemės ūkio vystymąsi darnumo, globalizacijos ir klimato kaitos sąlygomis, žemės ūkio politikos priemones, tarptautinių institucijų doktrinas žemės ūkio ir maisto produktų tarptautinės prekybos srityje.
2. Kritiškai vertinti globalias bei lokalias dabarties žemės ūkio vystymosi problemas ir fundamentinių bei taikomųjų mokslinių tyrimų rezultatais grindžiamus jų sprendimo būdus.
3. Spręsti netipinius kompleksinius ekonominius uždavinius maisto, pluošto ir bioenergijos pasiūlos grandinėse, diegiant inovacijas ir užtikrinant socialinės atsakomybės principų įgyvendinimą.
4. Integruoti ekonomikos žinias, taikyti modernios ekonominės analizės metodus vertinant ir modeliuojant ekonominius reiškinius ir procesus, ekonominius ir politinius sprendimus žemės ūkyje, pagrindžiant agrarinės ir kaimo vystymosi politikos priemones.
5. Vystyti ir taikyti kritinį požiūrį identifikuojant mokslinių tyrimų ir praktines problemas, keliant hipotezes, integruojant bendramokslinius ir specialiuosius tyrimų metodus.
6. Sisteminti ir vertinti statistinę informaciją, taikyti matematinius ir statistinius duomenų apdorojimo ir analizės metodus žemės ūkio ekonomikos moksliniams tyrimams atlikti, galimiems sprendimams priimti ir poveikiui aplinkai vertinti.
7. Inicijuoti, organizuoti ir savarankiškai vykdyti tyrimus bei taikyti jų rezultatus žemės ūkio vystymo problemų sprendimui, maisto, pluošto ir bioenergijos pasiūlos grandinės optimizavimui, žemės ūkio politikos priemonių pagrindimui nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu.
8. Vystyti ir taikyti specializuotus ekonomikos problemų sprendimo gebėjimus savarankiškame moksliniame darbe ir/arba profesinėje veikloje, integruojant naujausias ekonomikos ir susijusių mokslų krypčių žinias besikeičiančiomis ir nenuspėjamomis sąlygomis, formuluoti ekonominius argumentus ir prielaidas, generuoti originalias idėjas ir jas taikyti ekonomikos mokslinių tyrimų kontekste.
9. Vystyti ir suprasti skirtingus požiūrius bei konstruktyviai bendrauti kolektyviai sprendžiant specializuotas mokslo ir/ ar profesinės veiklos problemas. Diskutuoti aktualiais ekonomikos praktikos ir teorijos klausimais, įskaitant idėjų pristatymą, konsultavimą ir ekspertinį vertinimą.

TARPTAUTINIŲ MAINŲ GALIMYBĖS

Studijų metu studentams sudaromos galimybės išvykti ir studijuoti užsienio šalių universitetuose pagal ERASMUS+ studijų mainų programą.

TOLESNIŲ STUDIJŲ IR KARJEROS GALIMYBĖS

Studijų programos absolventai galės:
• dirbti ekonomistais-analitikais-planuotojais žemės ūkio, apdirbamosios maisto, pluošto ir bioenergijos gamybos bei ją aptarnaujančiose įmonėse, įstaigose ir organizacijose, konsultantais verslo ir viešosiose organizacijose, žemės ūkio ir kaimo plėtros politikos vykdytojais ir formuotojais valdžios institucijose, mokslininkais ir dėstytojais aukštosiose ir profesinėse mokyklose.
• tęsti studijas doktorantūroje.

BAIGIAMASIS DARBAS

Studijos baigiamos magistro baigiamuoju darbu (30 kr.). Baigiamasis darbas pristatomas ir ginamas viešai.