Atlikimo menas (styginiai instrumentai - gitara, altas, arfa, autentiškas muzikos atlikimas, kontrabosas, smuikas, violončelė)

STUDIJŲ REZULTATAI

Bakalauro studijų metu suformuojami atlikimo meno specialieji (meniniai) gebėjimai ir bendrosios kompetencijos, suteikiamas tarpdisciplininis universitetinis išsilavinimas. Absolventas gebės: 1. Viešuose koncertuose (spektakliuose) profesionaliai atlikti studijuoto instrumento (ar balso) muziką solo. 2. Viešuose koncertuose (spektakliuose) profesionaliai atlikti studijuoto instrumento (ar balso) muziką įvairios sudėties ansambliuose, orkestruose (ar operoje). 3. Objektyviai, pagal turimus įgūdžius ir gebėjimus, savarankiškai pasirinkti ir atlikti įvairių stilių ir sudėtingumo profesinį repertuarą. 4. Pažinti, suprasti, skaityti, analizuoti, fiksuoti muzikinį tekstą. 5. Kūrybinėje, koncertinėje, pedagoginėje praktikoje taikyti muzikos teorijos ir istorijos žinias. 6. Optimaliai planuoti repeticijų laiką, koncertinę veiklą. 7. Būti sukaupus pakankamai profesinei veiklai būtinos koncertinio atlikimo (pasirinkus papildomas pedagogines studijas - pedagoginės) ir sceninės praktikos patirties. 8. Savarankiškai mokytis, planuoti karjerą ir objektyviai vertinti savo profesinį tobulėjimą. 9. Analizuoti su profesija susijusius reiškinius, būti komunikabiliam, kūrybiškam, mokėti dirbti savarankiškai ir kolektyve. 10. Profesinėje veikloje taikyti įgytą bendrauniversitetinį išsilavinimą (socialinių, humanitarinių mokslų žinias, darbo su informacinėmis technologijomis įgūdžius). 11. Konstruktyviai mąstyti ir reikšti mintis raštu bei žodžiu, tinkamai taikyti profesinę (scenos) ir užsienio kalbą.

KOKYBĖS RODIKLIAI

2009-2010 m. Muzikos akademijoje buvo atliktas tarptautinis auditas, kurio metu Muzikos akademija sulaukė ypač palankių vertinimų ir buvo akredituota.

POPULIARUMAS

Bakalaurai. 2005-2009 m. duomenimis, tarp stojusiųjų į atlikimo meno programą, paklausą turėjo visos fakultete vykdomos Atlikimo meno studijų programos šakos (specializacijos). Pageidaujančių studijuoti atlikimo meną analizuojamu laikotarpiu vidutiniškai kasmet buvo po 56 stojančiuosius (apytiksliai po 2 kandidatus į vieną valstybės finansuojamą vietą). 2005-2008 m. buvo priimta vidutiniškai 50 proc. stojusiųjų. Lyginant su 2007 ir 2008 m., 2009 m. pageidaujančiųjų studijuoti išaugo apie 40 proc. 2009 m. buvo pakeista priėmimo tvarka – suformuoti muzikos krypties studijų programoms bendri konkursinio balo skaičiavimo principai, įvestas naujas finansavimo būdas – studento ,,krepšelis“. Studijų programa, atsižvelgiant į jos specifiką ir reikalavimus stojantiesiems (išankstinis muzikinis pasirengimas), yra labai paklausi.

TARPTAUTINIŲ MAINŲ GALIMYBĖS

Austrija, Vokietija, Danija, Italija, Lenkija, Slovakija

TOLESNIŲ STUDIJŲ IR KARJEROS GALIMYBĖS

Gautos žinios, gebėjimai ir profesinė patirtis suteikia galimybę dirbti kultūros ir švietimo įstaigose, meno kolektyvuose, plėtoti savarankišką kūrybinę ir koncertinę veiklą, tęsti studijas antrojoje pakopoje.

PRAKTIKOS APIBŪDINIMAS

Studijų metu atliekamos šios praktikos: - koncertinė praktika - pedagoginė praktika

BAIGIAMASIS DARBAS

Studijos baigiamos meninės programos atlikimu.