loader image

Studijų ir apgyvendinimo mokesčių lengvatų konkursas

2880 4

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) skelbia mokesčių už studijas ir bendrabučio apgyvendinimo mokesčių lengvatų konkursus 2017/2018 m. m. rudens semestrui.

VDU teikiamos mokestinės lengvatos studentams skiriamos vadovaujantis VDU mokestinių lengvatų teikimo ir kompensacijų skyrimo tvarkos aprašu ir gali sudaryti iki 100 proc. mokesčio mokėjimo.

Dokumentus lengvatoms gauti galima teikti iki š.m. rugsėjo 17 dienos. Studentai, norėdami pretenduoti į mokesčių lengvatas, turi užpildyti elektroninę paraiškos formą, joje pateikdami (įkeldami) dokumentus, įrodančius socialinę studento šeimos situaciją.

Mokesčio už studijas lengvata gali būti skiriama VDU studentams, kurių:

 • sudėtinga socialinė padėtis
 • paskutinės sesijos išklausytų dalykų, įvertinus kreditus, vidurkis (pirmo kurso studentams – stojamasis konkursinis balas) yra ne mažesnis kaip 8 (aštuoni) balai

Apgyvendinimo mokesčio lengvata gali būti suteikiama atsižvelgiant į studento:

 • socialinę padėtį
 • gyvenamąją vietą bendrabutyje (studentams gyvenantiems vienviečiame bendrabučio kambaryje mokesčio už apgyvendinimą lengvata – neskiriama)

Mokestinės lengvatos konkurso būdu yra skiriamos prioriteto tvarka:

 • studentams, kuriems iki pilnametystės įstatymų nustatyta tvarka buvo nustatyta globa (rūpyba) arba jų tėvai (turėtas vienintelis iš tėvų) yra mirę
 • studentams, turintiems negalią, atsižvelgiant į esamą darbingumo lygį
 • studentams iš šeimų, kurios augina 4 (keturis) ir daugiau vaikų, jei jie yra:
  • mažamečiai
  • mokosi pagal bendrojo ugdymo programą
  • būdami vyresni kaip 18 metų, mokosi pagal formaliojo profesinio mokymo programą
  • studijuoja aukštojoje mokykloje
 • studentams, atsižvelgiant į šeimos pajamas, tenkančias vienam asmeniui

Svarbi informacija

Studentai, neturintys socialinio išskirtinumo, t. y. tie studentai, kurių šeimos pajamos, tenkančios vienam asmeniui, yra mažos, gali teikti tik vienos – studijų arba apgyvendinimo mokesčio – lengvatos prašymą, todėl anketą turi galimybę pildyti tik vieną kartą.

Studijų ir apgyvendinimo bendrabutyje mokesčio lengvatų konkurso rezultatai bus paskelbti iki š.m. rugsėjo 29 d. informuojant kiekvieną lengvatos prašiusį studentą elektroniniu laišku, nurodytu el. paraiškos formoje bei universiteto internetinėje svetainėje.

Daugiau informacijos:                    

Studentų centras (Studentų reikalų departamentas)          
Adresas | S. Daukanto g. 27–206, 44249 Kaunas
Telefonas  | (8 37) 751 175
El. paštas  | studentas@vdu.lt

Komentarai

Viltė

Sveiki, noriu pasiteirauti, ar reikia pildyti paraišką, jei noriu kandidatuoti į studijų lengvatą, nes paskutinės sesijos išklausytų dalykų, įvertinus kreditus, vidurkis yra 9,207 balai. Ačiū už atsakymą :) Geros dienos! Pagarbiai Viltė Antanavičiūtė

VDU Studentų centras (SRD)

Laba diena, Vilte, mokestinės lengvatos skiriamos atsižvelgiant ne tik į paskutinio semestro studijų įvertinimų vidurkį, bet ir į sudėtingą socialinę padėtį. Mokestinės lengvatos konkurso būdu yra skiriamos prioriteto tvarka: 1. studentams, kuriems iki pilnametystės įstatymų nustatyta tvarka buvo nustatyta globa (rūpyba) arba jų tėvai (turėtas vienintelis iš tėvų) yra mirę; 2. studentams, turintiems negalią, atsižvelgiant į esamą darbingumo lygį; 3. studentams iš šeimų, kurios augina 4 (keturis) ir daugiau vaikų; 4. studentams, atsižvelgiant į šeimos pajamas, tenkančias vienam asmeniui.

Aušra

Laba diena, noriu pasiteirauti, kaip pateikti paraišką, jeigu noriu pretenduoti į studijų lengvatą, nes pavasario semestro išklausytų dalykų vidurkis, įvertinus kreditus, yra didesnis nei 8. Pagarbiai, Aušra J.

VDU Studentų centras (SRD)

Laba diena, turėtumėte iki rugsėjo 17 d. užpildyti elektroninę paraišką http://apklausos.vdu.lt/index.php?sid=49369%E2%8C%A9=lt ir prie jos prisegti Jūsų socialinę padėtį grindžiančius dokumentus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.