VDU — daugiau nei specialybė

Vytauto Didžiojo universitete svarbios ne tik studijos, bet ir kiekvieno kūrybinės ambicijos bei vidinė motyvacija. Čia – skirtingoms kultūroms ir idėjoms palanki aplinka. Todėl projekto „Daugiau nei specialybė“ tikslas – supažindinti moksleivius ir studentus su įvairiomis galimybėmis bei alternatyvomis, kurias atveria aukštasis mokslas. VDU Jums siūlo ne vien specialybei reikalingas žinias – čia galėsite visapusiškai brandinti savo asmenybę ir tapti ne vienos srities profesionalu.

Tarpdiscipliniškumas

Tai būdas veikti likvidžios modernybės laikais, pagerinti savo galimybes konkurencingoje darbo rinkoje ir, svarbiausia, įgyvendinti sielos troškimus. Laisvųjų menų universiteto tikslas – ugdyti ieškančius, mąstančius, nebijančius eksperimentuoti, bet kartu ir tolerantiškus žmones, kurie būtų empatiški aplinkai ir šalia esančiam žmogui. „Galbūt studijuojant fotografiją ar filosofiją gali pasirodyti, kad tai neturi tiesioginės naudos, tačiau taip nėra. Tokios studijos vysto pasąmonę – tavo mentalitetas pradeda keistis, o kartu su juo tobulėja ir visa kita“, – apie universiteto įtaką svarsto Ekonomikos ir vadybos fakultete studijuojantis trimatės grafikos kūrėjas Andrius Balčiūnas.

Tarpusavio ryšiai ir nuoširdus bendravimas

Nepaisant augančios individualizacijos, tarpusavio ryšiai ir nuoširdus bendravimas yra tarsi durys sienoje, atveriančios įvairias patirtis ir išgyvenimus, kurie išvaduoja iš riboto, kartais netgi monotoniško gyvenimo spąstų. Universitete mes susirandame draugų ir bičiulių, svajojame, kartu leidžiame laisvalaikį, įsimylime – gyvename. Universitetas – tai žmonės. Čia, būdami kartu, mes augame.

VDU — kitoks

Mes žinome, jog išsiskiriame kitų universitetų tarpe ir tyliai džiaugiamės klausydami, kuomet mus vadina maištautojais, filosofais, menininkais, anarchistais… Laisvė ir kūrybiškumas – vertybės, kurios VDU lydėjo ne tik jo aušroje, bet ir vėliau. Pirmus metus atsikūrusiame universitete prisimena roko muzikantas Rytis Bulota, vėliau čia apgynęs politikos mokslų daktaro disertaciją: „Jau tuomet, 90-aisiais, universitete buvo tokios žavios betvarkės, studentai turėjo įvairios veiklos galimybių: tuo metu kūrėsi Studentų atstovybė ir kitos panašios struktūros. Tau niekas daug nepadėjo, bet niekas ir nekliudė – galėjai įgyvendinti tai, apie ką galvojai. Tai buvo labai žavu.“

Vytauto didžiojo universitete, kaip ir bet kuriame kitame, studentas gali tapti vienu iš daugelio diplomuotų specialistų. Vis dėlto, mes skatiname ir priimame kitokias gyvenimo versijas – tik čia suteikiama galimybė tapti politologu, šokančiu šiuolaikinio šokio teatre, filosofu, grojančiu sunkiojo roko grupėje ar ekonomistu, kopiančiu į aukščiausias pasaulio viršukalnes. Kas jie tokie? Susipažink iš arčiau!

Susipažink