Studijos

VDU įdiegta artes liberales modeliu grįsta studijų koncepcija. Iš kitų Lietuvos universitetų VDU išsiskiria studentams suteikiama laisve rinktis, patiems projektuoti savo studijas. Studijos šiame Universitete reiškia visapusišką išsilavinimą ateities kūrėjams: platesnį akiratį, gebėjimą kritiškai įvertinti problemą iš skirtingų požiūrio taškų, mokėjimą prisitaikyti prie naujų žinių, priimti savarankiškus, kompetentingus sprendimus ir atskleisti savo lyderystės gebėjimus.

Stojantieji gali rinktis iš daugybės studijų programų, priklausančių net 14 krypčių grupių.

Plačiau

Apie mus

01

Liberali ir atvira studijų aplinka

VDU studentai susikuria jiems priimtiniausius studijų planus patys nuspręsdami, kada ir kokius dalykus studijuoti.

plačiau
02

Tarpdiscipliniškumas

Siekiant spręsti aktualiausius visuomenės iššūkius, dažnai gimstančius kelių disciplinų sandūroje, studijos ir tyrimai VDU vykdomi sujungus tarpdisciplinines žinias ir išteklius tokiose aktualiose temose kaip bioekonomika, biotechnologijos, dirbtinis intelektas, technologijų teisė, klimato kaita, darnus vystymasis, agroinovacijos ar pedagogika.

plačiau
03

Tarptautiškumas

Studentai ir dėstytojai iš beveik 90 pasaulio šalių. Plataus studentų mainų tinklo dėka jose studijuoti ir atlikti praktiką gali ir Tu!

plačiau
04

Bendruomenė

VDU – tai ne tik mąstymo buveinė, bet ir gyvenimo būdas. Čia puoselėjamas atvirumas, dialogas ir tolerancija, betarpiškas dėstytojo ir studento ryšys. Tai bendruomenė, kurioje gerbiamas, vertinamas ir išklausomas kiekvienas.

plačiau

Studijų aplinka

VDU | Platesnės perspektyvos – sužinok, kokios galimybės Tavęs laukia.

plačiau

Priėmimo sąlygos

Sužinok, ko reikia, kad pradėtum studijas.

plačiau

Mentorystė

VDU vykdo pirmakursių mentorių programą, kuri yra organizuojama vadovaujantis principu „studentai – studentams“. Programa kuriama remiantis didžiausių pasaulio universitetų patirtimi ir skirta visiems pirmo kurso studentams, norintiems greičiau integruotis universiteto bendruomenės akademinėse ir socialinėse veiklose.

plačiau

Papildomos studijų ir kitos galimybės

Nemokamos gretutinės studijos

Studijuojamas savo pasirinktą pagrindinę studijų programą, studentas gali laisvai pasirinkti studijuoti bet kurią gretutinę studijų programą. Pavyzdžiui, studijuodamas Verslo finansus jis gali rinktis Teisės, Psichologijos ar kitą gretutinę studijų programą. Studentai, kurie nori įgyti verslumo kompetencijų, gali rinktis Verslumo akademijos gretutines studijas.

Plačiau
Unikali individualių studijų sistema „Academia cum laude“

Šios studijos su pasirinktu universiteto profesoriumi – aukščiausio lygio mokslininku, tyrėju ar pripažintu menininku – yra skirtos studentams, norintiems išplėsti savo studijų lauką už pagrindinės programos ribų. Studijuoji menus, bet domina biochemija? Studijuoji filosofiją, bet visada svajojai apie teatrą? Šios studijos sudaro galimybę realizuoti svajones taip, kaip visada to norėjai.

Plačiau
Galimybė rinktis iš 30 skirtingų pasaulio kalbų

Visiems studentams sudaryta galimybė pasirinkti, kiek ir kokių kalbų mokytis iš siūlomų 30 modernių ir klasikinių kalbų: anglų, arabų, kinų, korėjiečių, japonų, turkų, vokiečių, prancūzų, italų, ispanų, katalonų, portugalų, estų, latvių, norvegų, danų, suomių, švedų, senosios islandų, rusų, lenkų, serbų, kirgizų, lotynų, naujosios, senosios ir Naujojo Testamento graikų, hebrajų, lietuvių gestų bei lietuvių kalbos užsieniečiams. Šią galimybę užtikrina VDU Užsienio kalbų institutas, siūlantis plačiausią užsienio kalbų spektrą Lietuvoje.

Plačiau
Tarptautinės studijos ir praktika

VDU studentai dalinėms studijoms pagal mainų programas gali išvykti į daugiau nei 600 universitetų 83 pasaulio šalyse.

Plačiau
Verslumo ugdymas

VDU studentai turi galimybę išbandyti jėgas Verslumo akademijoje Minded, kurioje sėkmingai verslą pradėjo ne viena startuolių komanda, arba rinktis išmaniųjų praktikų modelį ir darbą su daugiau nei 60 Lietuvos ir tarptautinių įmonių. Europos Komisija VDU mokymų programą „Verslumo akademija“ išrinko tarp 50 geriausių sėkmingo universitetų ir įmonių bendradarbiavimo pavyzdžių Europoje ir pasaulyje. VDU – vienintelis Baltijos šalių atstovas šiame sąraše.

Plačiau
Stipendijos ir parama studentams

VDU studentai gali tikėtis įvairių stipendijų bei kitos finansinės paramos, kurią teikia tiek pats universitetas, tiek kitos valstybinės įstaigos, organizacijos ar privatūs asmenys.

Plačiau
Apgyvendinimas bendrabutyje

Vytauto Didžiojo universitetas kviečia studentus apsigyventi VDU bendrabučiuose Kaune, Akademijoje, Kauno rajone ir Vilniuje. Bendrabučiuose studentams sukurtos patogios gyvenimo, mokymosi ir poilsio sąlygos.

Plačiau
Įtraukių galimybių universitetas

Universiteto bendruomenė gerai supranta žmonių su negalia poreikius ir įgyvendina „Įtraukių galimybių universiteto“ negalios politiką, kurios tikslas – užtikrinti lygybės ir nediskriminavimo kultūrą universitete. VDU studijuojantiems žmonėms su negalia, atsižvelgiant į jų poreikius ir universiteto galimybes, stengiamasi tinkamai pritaikyti studijų sąlygas ir didinti studijų prieinamumą, kuris užtikrintų mokslo ir studijų kokybę bei socialinę įtrauktį. .

Plačiau
Laisvalaikis

Vytauto Didžiojo universitete veikia per 30 skirtingų studentiškų organizacijų. Kiekvienas bendruomenės narys gali prisijungti prie bendraminčių veiklos, o jei tokių neranda, turi galimybę Universitete įkurti studentišką klubą ar organizaciją. Laisvė veikti ir kurti turint idėją bei buriant bendraminčius – vienas esminių VDU gyvenimo principų. Universitete taip pat veikia Sporto centras, Menų centras, R. Sakadolskio medijų laboratorija ir daugelis kitų.

Plačiau

Virtualus VDU turas

plačiau

Ieškai atsakymų apie studijas?

Pasikalbėkime telefonu (8 37) 323206 arba el. paštu vdu@vdu.lt.