Studijos Teisės fakultete – ne tik teisininkams

1783

Lietuvos darbo biržos duomenimis, 2013 m. pavasarį teisininkai buvo tarp mažiau paklausių profesijų – šalyje šiuo metu itin daug Temidės tarnų. Tačiau konkurencingoje šalies rinkoje ir, dar labiau, užsienyje ieškantiems darbo pranašumą suteikia studijos, kuriose dėstoma tarptautinė teisė – akcentuojamas platesnio profilio teisininkų rengimas.

Tokias studijas siūlo Vytauto Didžiojo universitetas – čia Teisės fakulteto studentai išklauso tarptautinės teisės kursus ir įgyja VDU bei prestižinio Mičigano valstijos universiteto (MSU) transnacionalinės teisės sertifikatą. Studentams reikia išklausyti ne mažiau kaip 30 kreditų vertės dalykų, kuriuos dėsto MSU aprobuoti dėstytojai iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Sėkmingas bendradarbiavimas tarp VDU ir MSU, vieno geriausių pasaulio universitetų, tęsiasi jau dešimtmetį.

Siekiant ir toliau skirti dėmesį studijų tarptautiškumui, VDU Teisės fakultetas pradės siūlyti naują Tarptautinio verslo teisės magistrantūros studijų programą. Tai – kol kas vienintelė tokio pobūdžio antrosios pakopos teisės studijų programa anglų kalba Lietuvoje. Pusantrų metų trunkančios studijos yra skirtos ne tik Lietuvos studentams, bet ir užsieniečiams – paskaitos čia atvers naujas studijavimo ir mokslo perspektyvas, suteiks sąlygas analizuoti tarptautinio verslo teisės problemas iš lyginamosios perspektyvos. Be to, programa bus vykdoma bendradarbiaujant su geriausiais šios srities dėstytojais iš JAV bei Europos universitetų – ne tik iš jau minėto MSU, bet ir Texas Tech, Krokuvos Jogailos, Amsterdamo, Venecijos Ca’ Foscari ir kitų universitetų.

Tarptautinė teisė pasaulyje tampa vis aktualesnė, kaip ir gebėjimai pritaikyti tarpdisciplinines žinias, tvirtina VDU Teisės fakultetą baigęs Audrius Lukoševičius, UAB „Lukoil Baltija“ vyriausiasis teisininkas ir Lietuvos teisininkų draugijos Įmonių teisininkų skyriaus pirmininkas.

„Intensyvėjant globalizacijos procesams, ekonominė veikla vis dažniau peržengia vienos valstybės sienas, tad neišvengiamai tenka spręsti teisinius klausimus, susijusius su verslo vykdymu tarptautiniu mastu. Ši magistrantūros studijų programa yra patraukli būtent tuo, jog suteikia galimybę įgyti tarpdisciplininį išsilavinimą. Tarptautinės prekybos, investicijų, bankininkystės ir franšizės teisės, derybų meno studijavimas, ekonominis teisės vertinimas ir pan. praplės bet kurio tarptautiniu verslu užsiimančio, dirbančio ar juo besidominčio asmens akiratį vertingomis žiniomis“, – sakė A. Lukoševičius.

Tarptautinio verslo teisės programa skirta ne vien tik teisininkams, bet ir kitų specialybių studentams, pavyzdžiui, ekonomistams, politologams ir humanitarams, kurie, įgiję išsilavinimą kitoje srityje, siekia įsigilinti į tarptautinės verslo teisės problematiką ir verslo reglamentavimo ypatumus bei principus tarptautiniame lygmenyje.

Jei VDU – daugiau nei specialybė, Teisės fakultetas rengia daugiau nei teisininkus!

Apie programos koordinatorę

Dr. Evelina Žurauskaitė turi praktinių ir teorinių tarptautinio verslo teisės žinių. Baigusi teisės studijas tuometiniame VDU Teisės Institute (tarptautinės teisės kryptis), ir laimėjusi Italijos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos stipendiją, Evelina išvyko tęsti studijų į Italiją, Venecijos Ca‘ Foscari universitetą, kur baigė Darbo teisės magistrantūros studijas (2004 m.) bei Europos civilinių, komercinių ir darbo sutarčių teisės doktorantūros studijas (2010 m.). Praktinių žinių E. Žurauskaitė sėmėsi dirbdama tarptautiniame konferencijų centre, įsteigtame prie Tarptautinio Venecijos Universiteto (Venice International University), o vėliau ir advokatų kontoroje Genujoje.

Daugiau informacijos

  • Programos koordinatorė dr. Evelina Žurauskaitė
  • VDU Privatinės teisės katedros lektorė, mokslo darbuotoja
  • Telefonas+370 37 751 044
  • El. paštase.zurauskaite@tf.vdu.lt
  • Rasa Daugintytė
  • VDU Teisės fakultetas
  • Telefonas+370 37 751 044
  • El. paštasdek@tf.vdu.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.