Studentų konferencija nagrinės regionalizaciją

1201

Gegužės 7 d. VDU Regionistikos katedra surengs mokslinę studentų konferenciją „Regionai besikeičiančiame pasaulyje: iššūkiai ir galimybės“. Dalyvauti norintys studentai kviečiami siųsti pranešimų juodraščius iki kovo 1 d.

Ar regionai pakeis pasaulį? O galbūt priešingai – nauji iššūkiai ir problemos neatpažįstamai pakeis regionus? Konferencijos organizatoriai kviečia visus socialinių mokslų bakalauro, magistrantūros ir doktorantūros studentus pabandyti atsakyti į šį ir daugybę kitų klausimų, susijusių su regionais ir vis spartėjančia pasaulio regionalizacija.

„Kada studentą galima vadinti geru? Kai jis mokosi gerais pažymiais? Daug pasiekia užklasinėje veikloje? Žinoma – svarbu ir tai, tačiau ne tik tai: studentai turėtų išbandyti save kaip (būsimus) akademikus – blogas tas kareivis, kuris nenori tapti generolu“, – paaiškino VDU Regionistikos katedros vedėjas prof. Egdūnas Račius.

Pasak profesoriaus, vienas tinkamiausių tokio išbandymo būdų – dalyvavimas akademiniuose renginiuose, tokiuose kaip konferencijos, užsiėmimai ar seminarai. Aišku, tam reikia ryžto pradėti ir užsispyrimo siekti tikslo – sugalvoti pranešimo idėją, atlikti tyrimą, sudėti visa tai į pranešimą ir tuomet perskaityti auditorijai bei priimti jos kritiką.

„Tačiau tai atsiperka: studentas ar studentė gali ne tik save išbandyti, bet ir pasidalinti savo įžvalgomis apie akademines problemas, kuriomis domisi, ne tik su kitais studentais, bet ir su dėstytojais, būti pastebėti ir gauti naudingą grįžtamąjį ryšį. Galų gale, nežinia, kas šio žmogaus laukia ateityje – galbūt net generolo laipsnis“, – konferencijoje dalyvauti kvietė prof. E. Račius.

Pranešimų juodraščius (iki 350 žodžių) galima siųsti el. paštu i.budvilaityte-moroziene@pmdf.vdu.lt iki kovo 1 d. Atrinkti pranešėjai bus informuoti iki kovo 15 d. Registracija nemokama, o atvykstantiems iš kitų miestų bei šalių ketinama pasiūlyti apgyvendinimą.

Konferencijos aprašymas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.