Studentams skirtos mokesčių lengvatos

424

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) kiekvienais finansiniais metais metinio biudžeto plane numato tikslinių lėšų dalį, taip pat skiria kitas savo turimas ar iš kitų finansinių šaltinių gaunamas lėšas, kuriomis įgyvendinama studentų mokestinių lengvatų teikimo skyrimo tvarka skelbiant konkursą, su tikslu realizuoti socialiai atsakingo Universiteto misiją, taip mažinant socialinę atskirtį, siekiant sudaryti tinkamas finansines sąlygas gyventi Universiteto bendrabučiuose ir (ar) gerai studijuoti studentams įvertinus skirtingą jų socialinę (materialinę) padėtį.

VDU kiekvieno semestro pradžioje studentams skiria mokesčių už studijas bei apgyvendinimą bendrabutyje lengvatas einamajam semestrui, atsižvelgiant į studentų socialinę (materialinę) padėtį bei paskutinės sesijos išklausytų dalykų, įvertinus kreditus, vidurkį (pirmo kurso studentams – stojamąjį konkursinį balą), kuris turi būti ne mažesnis kaip 8 (aštuoni) balai. Universitetui viešai paskelbus apie galimybę skirti lengvatas mokesčiui už studijas bei apgyvendinimo mokesčiui sumažinti 2019/2020 m. m. rudens semestrui, buvo gauti 75 studentų prašymai sumažinti mokestį už studijas bei 51 studentų prašymas sumažinti mokestį už apgyvendinimą universiteto bendrabučiuose.

Įvertinus VDU skirtos paramos dydį, skirtą mokestinėms lengvatoms, bei atlikus pateiktų duomenų analizę mokesčių už studijas ir apgyvendinimą lengvatoms 2019/2020 m. m. rudens semestre VDU skyrė 28 100 EUR, tokiu būdu patenkindamas 57 % (72 prašymus iš 126) prašiusiųjų lengvatų.

Mokesčio už studijas lengvatos skyrimo kriterijai

Mokestis už studijas buvo sumažintas studentams, kurie neturi abiejų tėvų arba jiems iki pilnametystės buvo paskirta globa (našlaičiams); neįgaliems studentams; studentams iš šeimų, kuriose yra 4 ir daugiau vaikų, bei studentams, kurių šeimos pajamos 1 asmeniui yra mažesnės nei 430 EUR/mėn., atsižvelgiant į studentų paskutinės sesijos akademinį vidurkį:

  • jei vidurkis yra nuo 9,50 iki 10,00, mokestis už studijas sumažintas 100 %;
  • jei vidurkis yra nuo 9,00 iki 9,49, mokestis už studijas sumažintas 75 %;
  • jei vidurkis yra nuo 8,50 iki 8,99, mokestis už studijas sumažintas 50 %;
  • jei vidurkis yra nuo 8,00 iki 8,49, mokestis už studijas sumažintas 25 %.

Iš viso buvo patenkinti 26 (iš 75 pateiktų) studentų prašymai skirti mokesčio už studijas lengvatas 2019/2020 m. m. rudens semestrui arba 35 % nuo prašiusiųjų – taip studentams buvo suteikta beveik 18 5000 EUR universiteto paramos

Mokesčio už apgyvendinimą lengvatos skyrimo kriterijai

2019/2020 m. m. rudens semestro apgyvendinimo universiteto bendrabučiuose 100 % mokesčio lengvata, nepaisant mokamo mokesčio dydžio, skirta studentams, kurie neturi abiejų tėvų arba jiems iki pilnametystės buvo paskirta globa (našlaičiams).

Apgyvendinimo mokesčio lengvata neįgaliems studentams, studentams iš šeimų, kuriose yra 4 ir daugiau vaikų bei studentams, kurių šeimos pajamos 1 asmeniui yra mažesnės nei 230,00 EUR/mėn. gyvenantiems universiteto bendrabučiuose 2019/2020 m. m. rudens semestro metu, skirta šia tvarka:

  • jei apgyvendinimo mokesčio dydis yra 2 €/para, skirta 50% lengvata;
  • jei apgyvendinimo mokesčio dydis yra 3 – 5 €/para, skirta 25% lengvata;
  • jei neįgalus studentas gyvena kartu su lydinčiu asmeniu, nepaisant mokamo mokesčio dydžio, skirta 50% lengvata.

Iš viso buvo patenkinti 38 (iš 51) prašymai skirti mokesčio už apgyvendinimą lengvatą 2019/2020 m. m. rudens semestrui arba 75 % nuo prašiusiųjų, taip suteikiant beveik 9 600 EUR universiteto paramos studentams.

Studijų ir apgyvendinimo bendrabutyje mokesčio lengvatų konkurso rezultatai yra paskelbti asmeniškai informuojant kiekvieną lengvatos prašiusį studentą elektroniniu laišku, kuris buvo nurodytas el. paraiškos anketoje.

Daugiau informacijos

Studentų centras (Studentų reikalų departamentas)

  • Adresas S.Daukanto g. 27-206, Kaunas
  • Telefonas +370 37 75 11 75
  • El. paštas studentas@vdu.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.