Studentams – praktika Pasaulio turizmo organizacijoje

1423

Ūkio ministerija kviečia didžiausių Lietuvos universitetų studentus pasinaudoti galimybe atlikti praktiką Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijoje (PTO). Paraiškos priimamos iki rugsėjo 12 d.

„Džiaugiamės, kad prasidėjus naujiems mokslo metams ir artėjant Pasaulinei turizmo dienai gavome svarbiausios pasaulyje turizmo organizacijos kvietimą atrinkti geriausius kandidatus dirbti ir mokytis PTO“, – sako ūkio viceministrė Rasa Noreikienė. – „Tikimės, kad 3–6 mėnesių praktika tarptautinėje turizmo organizacijoje bus labai naudinga būsimiems turizmo specialistams ir padidins jų karjeros galimybes“.

Pretenduoti atlikti praktiką PTO gali Vilniaus, Vilniaus Gedimino technikos, Kauno technologijos, Klaipėdos ir Vytauto Didžiojo universitetų studentai, studijuojantys turizmą, socialinius mokslus ar tarptautinius santykius ir absolventai, baigę studijas š. m. birželio mėn. Šie universitetai yra pasirašę bendradarbiavimo sutartį įgyvendinant iniciatyvą „Patirties partneriai“, kuria siekiama sujungti žinias ir patirtį skatinant kokybišką tarptautinę studentų praktiką ir taip didinti Lietuvos aukštųjų mokyklų tarptautiškumą. 2013 m. pagal šią iniciatyvą praktiką PTO atliko 4 Lietuvos studentai.

Kitų specialybių studentams bus sudarytos galimybės praktiką atlikti daugiau nei 100 tarptautinių organizacijų, tarp jų ir tarpvyriausybinėse organizacijose, tokiose kaip NATO, „Microsoft“, UNICRI (angl. United Nations Interregional Crime and Justice Research Institute), IOM (International Organization for Migration), UNIDROIT (International Institute for the Unification of Private Law) ir kt.

Iniciatyva „Patirties partneriai“ buvo pradėta 2010 m. Vėliau pagal Jungtinių Tautų vystymo programą Lietuvoje kartu su partneriais buvo vykdomas Europos socialinio fondo lėšomis finansuotas projektas, kurį įgyvendinus buvo sukurtas norinčių dalyvauti praktikos programoje aukštųjų mokyklų ir priimančiųjų tarptautinių organizacijų tinklas. Nuo 2013 m. iniciatyvą koordinuoja Lietuvos pramonininkų konfederacija.

Reikalavimus kandidatams dėl praktikos galima rasti Ūkio ministerijos tinklalapyje. Prašymus dalyvauti praktikantų atrankoje studentai kviečiami siųsti projekto koordinatoriams el. pašto adresais lidija.bajaruniene@ukmin.lt ir ruta.svarinskaite@lpk.lt.

Daugiau informacijos

  • Rūta Mikėnienė
  • LR ūkio ministerijos Viešųjų ryšių ir protokolo skyrius
  • El. paštasruta.mikeniene@ukmin.lt
  • Telefonas8 706 64 704

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.