Studentams – L. ir F. Mockūnų vardinės stipendijos konkursas

VDU Tarptautinių ryšių departamentas skelbia  konkursą Liūto ir Francoise Mockūnų 2020 m. vardinei stipendijai gauti. Stipendijos nuo 2010 m. kasmet skiriamos studijoms ir (ar) praktikoms bei mokslininkų stažuotėms užsienyje. Dokumentai priimami iki rugsėjo 1 d.

Anot idėjos autorės F. Puzyna-Mockūnas, jauniems žmonėms būtina keliauti, pagyventi užsienyje, įgyti gyvenimo daugiakultūrėje aplinkoje patirties. Tačiau tuo pat metu jie turi puoselėti lietuvybę bei skleisti Lietuvos kultūrines vertybes, o grįžę į Tėvynę – skleisti pažangias idėjas, keisti darbo kultūrą, kurti doros principais paremtą gyvenimą.

Studentai gali užsienyje vykdyti 1–6 mėn. trukmės stažuotę/praktiką. Praktikos/stažuotės vietą studentai turi susirasti patys pagal savo tyrimo/studijų sritį. Studentai praktikai gali vykti ne tik į organizacijas ar įmones, bet ir į lietuvių bendruomenes bei baltistikos centrus. Stipendija skiriama dalinių kelionės ir pragyvenimo išlaidų apmokėjimui.

Konkurse gali dalyvauti visų antros ir trečios studijų pakopų ir formų studentai, studijuojantys humanitarinių ir socialinių mokslų srityse.

Reikalavimai kandidatams

• Puikios anglų k. žinios;
  • Geri studijų rezultatai;
  • Aktyvi akademinė veikla.

Konkurso sąlygos

Pretendentai į vardinę L. ir F. Mockūnų stipendiją iki rugsėjo 1 d. turi pateikti šiuos dokumentus:

• užpildytą paraiškos formą;
  • akademinę pažymą;
  • mokslininko ir (ar) dėstytojo rekomendaciją

Konkurso paraiška

Daugiau informacijos

• Tarptautinių ryšių departamentas
  • Adresas V. Putvinskio. 23–208
  • Kontaktinis asmuo Vaidas Dačiola
  • El. paštas  vaidas.daciola@vdu.lt.
  • Telefonas +370 327 981