Studentams – kvietimas tapti pirmakursių mentoriais

Kas yra pirmakursių mentorystės programa?

Tai programa, skirta padėti pirmo kurso studentams, norintiems greičiau integruotis universiteto bendruomenės, akademinėse ir socialinėse veiklose.

Kas yra pirmakursių mentorius?

Pirmakursių mentorius yra lyg gidas, padedantis pirmakursiams  užmegzti ir palaikyti ryšius su akademine aplinka, nauju miestu, bendrakursiais ir universiteto bendruomene. Tai žmogus, gebantis įkvėpti ir padrąsinti į universiteto bendruomenės gretas prisijungusį naujoką, suteikiant kuo daugiau naujų žinių: apie universitetą, jo fakultetus, laisvalaikio veiklas. Visą mentorystės laikotarpį mentoriussavanoris rūpinasi pirmakursiais, studijuojančiais toje pačioje arba gretimoje studijų programoje.

Kas gali prisijungti prie pirmakursių mentorių komandos?

Ši galimybė yra skirta aktyviems ir visada pasiruošusiems padėti, vyresniems nei pirmo bakalauro kurso universiteto studentams, kurie jau yra sukaupę studentiškos patirties ir žinių.

Kokie yra pagrindiniai mentoriaus-savanorio darbai?

• Dalyvavimas mokymuose bei kituose neformaliuose susitikimuose, planuojant ir įgyvendinant veiklas
  • Pirmakursiams skirtos įvadinės savaitė planavimas ir organizavimas
  • Pirmakursiams skirto renginio „Vėliavos medžioklė“ organizavimas bei dalyvavimas jame
  • Visokeriopa pagalba studentams atsakant į jiems rūpimus klausimus, padedant išspręsti iškilusius iššūkius ar problemas

„Sunkiausia ir labiausiai įsiminusi mentorystės užduotis – atsistoti prieš pirmo kurso studentų auditoriją ir pristatyti save, papasakoti apie svarbiausius dalykus, kuriuos jie turėtų žinoti. Po šios užduoties viskas ėjosi labai lengvai, nepaisant miego trūkumo, tai buvo nepamirštama patirtis, atvėrusi kelią naujoms pažintims su nuostabiais žmonėmis, kuriuos dabar galiu vadinti savo draugais. Taip pat džiaugiuosi, kad pavyko užmegzti ryšį su pirmakursiais, kurie vis dar, iškilus įvairiems klausimams, noriai ir drąsiai prašo mano pagalbos“, – pasakoja mentorė Eglė.

Kaip prisijungti prie mentorių komandos?

Visi norintys prisijungti prie pirmakursių mentorių komandos, iki balandžio 12 dienos turi užpildyti registracijos anketą. Patekę į II atrankos etapą bus informuoti iki balandžio 14 dienos, jeigu šiame etape būsite atrinktas, balandžio 18-21 dienomis vyks motyvaciniai pokalbiai.

Būti studentu – nelengvas darbas, tad kviečiame visus motyvuotus VDU studentus prisijungti prie mentorių komandos ir padėti jaunesniems kolegoms žengti pirmuosius žingsnius akademinėje kelionėje!

Daugiau informacijos apie pirmakursių mentorystę:

• Studentų centras (Studentų reikalų departamentas)
  • Telefonai (8 37) 751 175, +370 659 61 737
  • El. paštas jurate.vietaite@vdu.lt